Niedziela, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 9448
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Śnieżny horror na drogach powiatu jeleniogórskiego

Poniedziałek, 19 listopada 2018, 10:05
Aktualizacja: Wtorek, 20 listopada 2018, 6:50
Autor: WAC
Powiat: Śnieżny horror na drogach powiatu jeleniogórskiego
Fot. Czytelnik
W związku z opadami śniegu, olbrzymie problemy z przejazdem drogami powiatowymi mają kierowcy na terenie gmin Jeżów Sudecki, Mysłakowice i Podgórzyn. Drogi te nie są odśnieżane, gdyż Starostwo Powiatowe nie ma jeszcze podpisanych umów z wykonawcami na zimowe utrzymanie dróg.
- Od rana odbieram wiele telefonów od mieszkańców gminy Podgórzyn, którzy mają olbrzymie problemy z wyjazdem ze swoich miejscowości – mówi radny powiatowy Krzysztof Wiśniewski. - Szczególnie dramatycznie jest w Przesiece, gdzie doszło do kilku stłuczek. Również droga z Karpacza do Jeleniej Góry momentami przypomina szklankę. Jest to sytuacja zupełnie kuriozalna, że w połowie listopada Starostwo Powiatowe zdaje się być zaskoczone nadejściem zimy i nie ma jeszcze podpisanych umów na odśnieżanie swoich dróg.

Jak tłumaczy wicestarosta jeleniogórski Paweł Kwiatkowski, opóźnienie procedury wyłonienia wykonawców zimowego utrzymania dróg powiatowych, biegnących przez obszar trzech gmin, związany jest ze zmianami organizacyjnymi (a zwłaszcza ze zmianami w kierownictwie) jakie miały miejsce w Wydziale Dróg Powiatowych.

– W tej chwili są już wyłonieni wykonawcy zimowego utrzymania dróg powiatowych w tych trzech gminach – mówi P. Kwiatkowski. - Z podpisaniem umów z nimi musieliśmy jednak poczekać, gdyż muszą oni uzupełnić wszystkie wymagane procedurą dokumenty. Mamy też na ten cel zabezpieczone środki w budżecie, problem nie ma więc charakteru finansowego lecz wyłącznie organizacyjny. Sprawa zostanie załatwiona w przeciągu kilku najbliższych dni.
- Tego typu tłumaczenie uważam za niedopuszczalne – komentuje K. Wiśniewski. - Za przygotowanie tego typu umów jest odpowiedzialny wyłącznie Zarząd Powiatu i to po jego stronie leży wina w tej sprawie, gdyż one dawno powinny być podpisane. Przypomnę, że podobna sytuacja miała też w miejsce w przypadku letniego utrzymania dróg i dopiero pod koniec czerwca, gdy pobocza zarastała wysoka trawa, przystąpiono do ich wykaszania.

Twoja reakcja na artykuł?

20
7%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
1%
Nudzi
8
3%
Smuci
66
23%
Złości
190
66%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (90)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1637
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Aktualności
Dziury na Zabobrzu – artyści przewracają się w grobach
 
Piłka nożna
Awans Karkonoszy i piękny, okrągły jubileusz!
 
Aktualności
Wójt dementuje plotki
 
Kultura
Jak zrobić zdjęcia kolodionowe
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group