Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6860
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Śnieżne masy niszczą auta

Poniedziałek, 23 lutego 2009, 12:24
Aktualizacja: 12:25
Autor: Angela
Co najmniej sześć samochodów osobowych zostało dzisiaj uszkodzonych w Jeleniej Górze przez mokry śnieg spadający z dachów.

Sporo nerwów najedli się dzisiaj zmotoryzowani, którzy pozostawili swoje auta przy chodniku m.in. na Osiedlu Robotniczym i ulicy Matejki. Na zaparkowane auta zsunęły się tam z dachów kamienic masy śniegu, które powgniatały maski samochodów i uszkodziły szyby. Poszkodowani zgłosili tę sprawę straży miejskiej.

– Każdy właściciel czy zarządca ma obowiązek usuwania śniegu z dachu budynku, a jeśli tego nie robi może zostać ukarany mandatem karnym lub sprawa trafi do sądu grodzkiego – mówi Grzegorz Rybarczyk, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

W przypadku kiedy wskutek tych zaniedbań zostanie uszkodzony pojazd, poszkodowany może dochodzić swoich praw w sądzie w ramach spraw cywilno – karnych.

Zanim jednak uda nam się wywalczyć odszkodowanie, z pewnością minie sporo czasu. Dlatego warto oszczędzić sobie czasu na liczne wizyty w sądzie i przez zaparkowaniem pojazdu wybrać miejsce, w pobliżu którego nie ma budynków z czapami śniegu na dachu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group