Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 4732
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Śniegolepy już jutro! Pod Szrenicą

Piątek, 4 lutego 2011, 14:39
Aktualizacja: 14:40
Autor: Agrafka
SZKLARSKA PORĘBA: Śniegolepy już jutro! Pod Szrenicą
Fot. .....
5 lutego w Szklarskiej Porębie odbędą się Mistrzostwa w Rzeźbie ze Śniegu i Lodu pod hasłem „Z Duchem Gór – Karkonoska Zimowa Rzeźba”. Zmagania będą miały charakter międzynarodowy: konkurować ze sobą będą nie tylko artyści z Polski, ale także z Czech.

O 10.00 rozpocznie się cała impreza, a już o 10.30 uczestnicy konkursu rozpoczną swe prace rzeźbiarskie, które potrwają do 15.30. Konkursowi towarzyszyć będą koncerty, występy oraz zabawy i konkursy z nagrodami dla publiczności. Muzyczną oprawę imprezy zapewniają dj-e oraz zespoły "W tym sęk" i "Terne Chave". O 18.00 rozpocznie się wspaniały „Spektakl Światła”, czyli Multimedialny Pokaz Laserów.

„Śniegolepy” to połączenie dobrej zabawy w trakcie wykuwaniu artystycznej wizji w śniegowych bryłach ze współzawodnictwem w pięknych karkonoskich plenerach. Zawodnicy będą mieli do dyspozycji 10 pryzm ze śniegu i lodu w kształcie olbrzymich sześcianów o rozmiarach 1,5 m x 1,5 m x 1,5 m i cały dzień na zamienienie ich w rzeźby przykuwającą oko jurorów. 4 osobowe zespoły amatorskie otrzymają 6 śnieżnych pryzm, z których mogą wykonać rzeźbę na wybrany przez siebie temat. W 4 lodowych blokach „Karkonoskiego Ducha Gór” będą rzeźbić polscy i czescy artyści.

Powstałe dzieła zostaną iluminowane, czyli w artystyczny sposób podświetlone światłem typu LED, które nada figurom nowego wymiaru wizualnego, a wręcz je ożywi. Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
123
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
19%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group