Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6794
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: "Śniegolepy" i narciarski "Puchar Jedynki" - relacja i foto

Poniedziałek, 28 lutego 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2006, 14:28
Autor: Damian Milko
Kotlina Jeleniogórska: "Śniegolepy" i narciarski "Puchar Jedynki" - relacja i foto
Fot. Damian Milko
W ostatnią sobotę lutego w Szklarskiej Porębie odbyło się kilka ciekawych wydarzeń. Przede wszystkim obok dolnej stacji wyciągu na Szrenicę miały miejsce Mistrzostwa Polski w rzeźbieniu śniegu, czyli popularne „Śniegolepy”.

Do walki o miano najlepszych rzeźbiarzy stanęło kilkanaście drużyn. Przez kilka godzin zawodnicy ambitnie zmagali się z klockami śniegu, które z upływem czasu zaczynały przedstawiać bardzo ciekawe formy. Świetną zabawę mieli zgromadzeni kibice, którzy bawili się w zgadywanki co dana rzeźba będzie przedstawiać. Końcowy efekt prac był na bardzo wysokim poziomie i nie trzeba było się już domyślać aby zgadnąć, iż ukończone prace przedstawiają m.in. figury: króla, kobiety w wannie :-) czy Liczyrzepy. Jedna z ekip postanowiła zbudować nawet konstrukcję, która przedstawiała skocznię narciarską wraz ze skaczącym z niej Adamem Małyszem.
Nieopodal terenów okupowanych przez rzeźbiarzy, na nartostradzie „Puchatek” odbywały się zawody narciarskie z cyklu „Puchar Jedynki”. Do startu w tych zawodach stanęli dziennikarze, a wśród nich pojawił się Tomasz Kamel, który pochodzi z Jeleniej Góry i doskonale zna tutejsze tereny. Sportowym wyczynom ludzi mikrofonu i pióra tak jak i w przypadku „Śniegolepów” przyglądała się rzesza kibiców, którzy sądząc po roześmianych minach świetnie się bawili. O dobry nastrój dbał też Norbi, który w przerwach między zawodami zabawiał publiczność swoimi piosenkami.
Następne „Śniegolepy” niestety dopiero za rok. Miejmy nadzieję, iż ta impreza będzie się rozwijać i za rok przyciągnie do Szklarskiej Poręby jeszcze więcej ludzi z całej Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group