Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 9425
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: "Śniegolepy" i narciarski "Puchar Jedynki" - relacja i foto

Poniedziałek, 28 lutego 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2006, 14:28
Autor: Damian Milko
Kotlina Jeleniogórska: "Śniegolepy" i narciarski "Puchar Jedynki" - relacja i foto
Fot. Damian Milko
W ostatnią sobotę lutego w Szklarskiej Porębie odbyło się kilka ciekawych wydarzeń. Przede wszystkim obok dolnej stacji wyciągu na Szrenicę miały miejsce Mistrzostwa Polski w rzeźbieniu śniegu, czyli popularne „Śniegolepy”.

Do walki o miano najlepszych rzeźbiarzy stanęło kilkanaście drużyn. Przez kilka godzin zawodnicy ambitnie zmagali się z klockami śniegu, które z upływem czasu zaczynały przedstawiać bardzo ciekawe formy. Świetną zabawę mieli zgromadzeni kibice, którzy bawili się w zgadywanki co dana rzeźba będzie przedstawiać. Końcowy efekt prac był na bardzo wysokim poziomie i nie trzeba było się już domyślać aby zgadnąć, iż ukończone prace przedstawiają m.in. figury: króla, kobiety w wannie :-) czy Liczyrzepy. Jedna z ekip postanowiła zbudować nawet konstrukcję, która przedstawiała skocznię narciarską wraz ze skaczącym z niej Adamem Małyszem.
Nieopodal terenów okupowanych przez rzeźbiarzy, na nartostradzie „Puchatek” odbywały się zawody narciarskie z cyklu „Puchar Jedynki”. Do startu w tych zawodach stanęli dziennikarze, a wśród nich pojawił się Tomasz Kamel, który pochodzi z Jeleniej Góry i doskonale zna tutejsze tereny. Sportowym wyczynom ludzi mikrofonu i pióra tak jak i w przypadku „Śniegolepów” przyglądała się rzesza kibiców, którzy sądząc po roześmianych minach świetnie się bawili. O dobry nastrój dbał też Norbi, który w przerwach między zawodami zabawiał publiczność swoimi piosenkami.
Następne „Śniegolepy” niestety dopiero za rok. Miejmy nadzieję, iż ta impreza będzie się rozwijać i za rok przyciągnie do Szklarskiej Poręby jeszcze więcej ludzi z całej Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
607
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Koncert na szóstkę
 
Kilometry
Teraz miną się dwa pociągi
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group