Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9625
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Śniadecki” walczy o dawców szpiku!

Piątek, 2 lutego 2018, 16:06
Autor: ZSOiT
Jelenia Góra: „Śniadecki” walczy o dawców szpiku!
Fot. Użyczone/ZSOiT
We Wrocławiu odbyła się 30 stycznia Gala wręczania Certyfikatów „Szkoła z Życiem” za udział w projekcie „Dolnośląska Komórkomania” przyznawanych przez Fundację DKMS i Kuratora Oświaty. „Śniadecki” zdobył II miejsce!

W projekcie wzięły udział 53 dolnośląskie szkoły ponadgimnazjalne. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych „Śniadecki” w Jeleniej Górze zajął II miejsce (kryterium była liczba zarejestrowanych kandydatów na dawców szpiku).

- Organizując akcję w szkole, przede wszystkim mieliśmy na uwadze realny wpływ na poprawę sytuacji pacjentów zmagających się z nowotworami krwi. Jest to również wspaniała przygoda dla całej szkoły, która kształtuje pożądane postawy prospołeczne – powiedziała Elwira Kozak, dyrektor szkoły.

Rejestracja potencjalnych dawców przeznaczona była dla uczniów pełnoletnich, ale nie bez pozytywnego wpływu również na młodszych. Tego typu działania w ZSOiT podejmowane były już dużo wcześniej (od sześciu lat) przez pielęgniarkę szkolną z pozytywnym skutkiem – jeden z absolwentów jest już aktywnym dawcą.

- Głęboko wierzę, że treści oraz wartości przekazane poprzez akcję KOMÓRKOMANIA przyczynią się do obalenia mitów na temat leczenia nowotworów krwi i pozwolą podarować szansę na nowe życie osobom chorym oraz otworzą uczniów na podobne inicjatywy w przyszłości - powiedziała pedagog, koordynatorka projektu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group