Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5980
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Śmigają na zabobrzańskim lodowisku

Środa, 10 grudnia 2008, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Śmigają na zabobrzańskim lodowisku
Fot. Tytus
Bez wielkiej pompy otwarto sztuczną ślizgawkę, która w tym sezonie będzie najbardziej cieszyła mieszkańców największego osiedla w mieście. Lodowisko stoi przy Szkole Podstawowej nr 11 i czeka na amatorów łyżew.

Na tafli, póki co, nie ma tłoku. Z pewnością będzie tam gęściej, gdy jeszcze bardziej się ochłodzi, a w szkołach dzieci i młodzież będą miały wolne. Tegoroczne ferie świąteczne są wyjątkowo długie: trwają dwa tygodnie. Wówczas na ślizgawce można spodziewać się oblężenia.

Ceny w porównaniu do ubiegłego roku nie zmieniły się. Dzieci i młodzież wchodzą za darmo, dorośli muszą zapłacić dwa złote, a za wypożyczenie łyżew trzeba wydać dodatkowe trzy złote. Ślizgawka jest otwarta w ciągu dnia w czterech turach: od godz. 9:00 do 11:00, od 12:00 do 14:00, od 15:00 do 17:30 oraz od 18:30 do 20:30.

Władze miasta zapowiadały, że w poszczególnych sezonach lodowisko będzie ustawiane w różnych częściach Jeleniej Góry. Do marca tego roku na łyżwach można było pojeździć w Parku Zdrojowym w Cieplicach. Nie obyło się jednak bez kilku awarii. Warstwa lodu okazała się za cienka i łyżwiarze przebili rurki z substancją chłodzącą. Korzystający ze ślizgawki narzekali także, że tafla była nierówna.

Gospodarz obiektu, Międzyszkolny Ośrodek Sportu, wziął sobie do serca doświadczenia z poprzedniego sezonu i ma nadzieję, że w nadchodzących miesiącach obędzie się bez „niespodzianek”. Lodowisko ma być czynne do pierwszych dni wiosny 2009 roku.

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group