Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 8295
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Śmietnisko zamiast centrum przemysłowego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 2 kwietnia 2008, 13:49
Aktualizacja: 13:51
Autor: ROB
Fot. ROB
Miały być zakłady produkcyjne, potem planowano wybudować tam sklep wielkopowierzchniowy. Atrakcyjny teren pod inwestycje w Sobieszowie przypomina wysypisko śmieci i odstrasza inwestorów. Może tam trafić schronisko dla bezdomnych zwierząt.

Chodzi o działkę należącą do miasta, przy wyjeździe z Sobieszowa w kierunku Piechowic, na przeciw tartaku. Kilka lat temu mieścił się tam skład materiałów budowlanych, jednak właściciel przeniósł działalność do Piechowic.

Teren wygląda jak po wojnie. Resztki obsypujących się murów, dziury, wystające z ziemi pręty. W dodatku jest niezabezpieczony i każdy może tam bez przeszkód wejść. Ludzie urządzili sobie na nim wysypisko śmieci. – Przyjeżdżają nocą nawet ciężarówki i wyrzucają niepotrzebne rzeczy – mówią dzierżawcy okolicznych ogródków działkowych. Są stare lodówki, połamane meble, koła samochodowe. Słowem – obraz nędzy i rozpaczy.

– Wysyłamy tam patrole straży miejskiej, by karała tych, co wyrzucają odpady – przekonuje zastępca prezydenta Jerzy Łużniak. – Jednak nie jest łatwo takich złapać. Swoją drogą, ten teren nie powinien być pozostawiony w takim stanie. Mury należało wyburzyć i działkę oczyścić.

Jerzy Łużniak podkreśla, że jedyną szansą na utrzymanie tam porządku jest przekazanie komuś gruntu. Miasto szuka gospodarza. – Chcieliśmy ten teren włączyć do strefy ekonomicznej, ale nic z tego nie wyszło – przyznaje samorządoweic. Wówczas mogłyby tam powstać zakłady produkcyjne.

W tym miejscu niektórzy radni widzieli market budowlany Castorama, jednak inwestor wybrał grunt w centrum miasta, obok Tesco.
Co dalej? - Rozważamy możliwość przeniesienia tam schroniska dla małych zwierząt, ale to na razie wstępne plany. Za wcześnie, by mówić o szczególach – mówi Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~żal słuchać 2-04-2008 14:53
Skoro to teren miasta to może wysłać tam patrol SM nie po to żeby łapał śmiecących ale po to, żeby wlepił mandat gospodarzowi tego bajzlu.... Skoro prywatni za bałagan płacą to miasto tym bardziej powinno dawać przykład lub też bulić za bałagan...Czyż nie??? Przecież nie jest to ziemia niczyja...Wstyd się tak tłumaczyć i uchwalać przepisy, które samemu się łamie.
~xx 2-04-2008 16:30
z tego co pamientam to była tam hurtownia budowlana ABBUD , i właściciel przeniósł sie 3 lata temu do Piechowic bo dostał wypowiedzenie mimo że płacił czynsz, a nie dla tego że sam chciał - nie wiem czyja to była decyzja zeby go pogonić , ale jak widać za mądra nie była ...
~Hau,Hauuu ! 2-04-2008 17:07
W przypadku przeniesiena w to miejsce schroniska dla małych zwierząt-słuchacze i personel Kolegium Menagerskiego skazani będą /w najlepszej opcji/ na niesamowity fetor odchodów oraz wycie psów. Jest tak w rzeczywistości przy ul.Spółdzielczej gdzie mieści się schronisko. Można sprawdzić.
~Bajki 2-04-2008 17:07
Jakich bajek musza wysluchiwac mieszkancy od pana zastepcy. 1. "wysylamy tam patrole stazy miejskiej" - pan osobiście wysyla te patrole? I co? I nic, prawda? To moze przestanie pan wysylac patrole i zajmie sie pelnieniem swoich obowiazkow? 2. "Chcieliśmy ten teren włączyć do strefy ekonomicznej, ale nic z tego nie wyszło" - co do nie wyszlo, to standarodwe zalatwienie spraw przez panow, jeszcze ani razu panom nie wyszlo. Chcielismy - kiedy panowie chcieliscie, bo wydaje mi sie, ze te chcenia pozostaly w waszych glebokich snach. 3. "teren nie powinien być pozostawiony w takim stanie" - wedlug schematu urzedu, to pan odpowiada, panie Łużniak, za sprawy komunalne, wiec na co pan czekasz? Biersz się pan do roboty i sprzataj. 4. "Miasto szuka gospodarza" - no, skoro samo nie potrafi, dzieki swojemu zarzadowi, zadbac o swoje grunty!! to niech szuka... 5. "przeniesienia tam schroniska dla małych zwierząt" - na grunt inwestycyjny, schornisko? cos sie panom calkiem pozajaczkowalo to raz, dwa, schornisko to utrzymuje kto? Ufoludki? Wnioseki: 1. Panowie prezydenci nie radza sobie z zarzadzaniem majatkiem komunalnym, nawet nie potrafia utrzymac go w porzadku - a to jest niegospodarnosc. 2. Droga redakcjo, kazda informacja z ust pana Łużniaka brzmi jak baśń z tysiąca i jednej nocy. Prosimy, sprawdzajcie te rewelacje...
~Iza 2-04-2008 17:14
No właśnie... tylko do kogo trafiają pieniądze z takich mandatów? Czy nie do kasy miasta przypadkiem? Zwykły człowiek podlega karze, miasto jest bezkarne, nie od dziś zresztą. Chyba trzeba zmienić prawo i obciążać mandatami za bajzel na terenach miejskich i dziury w miejskich ulicach imiennie Prezydenta miasta i członków władz miejskich według kompetencji.
HankaOdRumcajsa 2-04-2008 17:43
A ja nie mam co ze strą lodówką z piwnicy zrobić.....
~ABE 2-04-2008 20:16
<i> regulamin złamany </i>
~Doradca 2-04-2008 22:18
Teren znakomity pod budowę mieszkań komunalnych,a Pan Prezydent rozkłada ręce.Chyba niewłaściwy człowiek na stanowisku .Szkoda czasu !!!
~Rozczarowany 2-04-2008 22:22
Jak miasto dalej będzie się upierać ,aby tereny oddawać w dzierżawę ,a nie sprzedawać to na pewno żaden myślący inwestor nie będzie tu ładował swoich pieniędzy.Pan v-ce Prezydent mówi lepiej takiego inwestora można przypilnować - to proszę zatrudnić dobrego prawnika ,który napiszę umowę tak aby można było pilnować czy wywiązuje się z umowy.Ponadto najlepiej z Sobieszowa zrobić ogólne śmietnisko i kierować tu wszystkich meneli z miasta.Ja lubię zwierzęta ,ale to już jest karygodne .Mam pytanie czy znajdzie się wtedy odpowiedni kandydat do inwestowania w basen i hotel . Kto by chciał mieć w pobliżu schronisko dla psów.Paranoja !!! Panie v-ce Prezydencje mam propozycję wystarczy na jakiś czas postawić tam patrole Policji i złapać dla przykładu takiego delikwenta co wyrzuca tam śmiecie i ukarać go nie mandatem ,ale tym że ma posprzątać cały ten teren. Napisać o tym w prasie i może to odstraszyło by potencjalnych chętnych do wyrzucania tam śmieci. Z obserwacji mieszkańców śmieci tam podrzucają mieszkańcy okolicznych miejscowości,ponieważ teren ten jest na uboczu. A przypominamy też panu -ce Prezydentowi ,że na Debacie pan Prezydent Miasta obiecał zwiększone patrole policji i straży miejskiej.
~Anna 2-04-2008 23:29
Mieszkańcy Sobieszowa nie chcą ,aby nasza dzielnica była sypialnią a co gorsza skupiskiem ludzi z marginesu.Jesteśmy piękną dzielnicą ,ale niestety pozostawioną samej sobie ,władze kompletnie się nie interesują nami mają gdzieś jej rozwój. Wiedzą tylko jak ściągać podatki i sprzedawać teren pod budowę domków jednorodzinnych ,a o inwestycjach zapominają.Najlepiej to by rozebrali Chojnik,aby nikt tu nie musiał przyjeżdżać ,a oni nie mieli by problemu z turystami. Proponujemy, aby pan v-ce Prezydent wybudował schronisko na swoim osiedlu - ciekawe co powiedzieli by na to sąsiedzi ?
~Jadwiga 3-04-2008 8:22
do Hanki od Rumcajsa : stare lodówki i inny sprzęt nieodpłatnie przyjmuje MPGK na ul. Wolności. Pozdrawiam
~Ted 5-04-2008 20:42
A pan Prezydent na Debacie w Sobieszowie obiecywał budowę hotelu ,ale nic nie wspomniał ,że miał to być hotel dla zwierząt :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group