Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 8210
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Śmietnisko wizytówką miasta

Poniedziałek, 23 marca 2009, 10:35
Aktualizacja: 10:35
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Śmietnisko wizytówką miasta
Fot. Angela
Nikomu nie przeszkadza brud na chodniku przy ul. Poznańskiej nieopodal budynku numer 3. Brudny szlak wiedzie przyjezdnych do dworca PKS. –Marna to wizytówka dla waszego miasta – piszą nam w mailu turyści z Polski.

Państwo Tadeusz i Elżbieta podczas krótkiego urlopu i wypadu w góry przejazdem postanowili zwiedzić Jelenią Górę, rodzinne miasto pana Tadeusza. Z plecakami i aparatem, z Jakuszyc małżeństwo wjechało do stolicy Karkonoszy autobusem.

Po zwiedzeniu miasta udali się na dworzec PKS, skąd mieli wrócić do Szczecina. – O ile centrum wygląda naprawdę ładnie, piękne są również kościoły i kamieniczki, smaczne jest jedzenie, o tyle na koniec wizyty spotkała nas niemiła niespodzianka. Ulica, którą pokierowano nas na PKS, wyglądała przerażająco. Sypiące się i brudne budynki, a do tego jeszcze całe pokłady śmieci rozsypanych na sporym odcinku chodnika ulicy Poznańskiej nieopodal samego dworca PKS – piszą do nas turyści.

Teren, na którym rozrzucone są śmieci, należy do miasta, jednak nie ma wyznaczonego jego zarządcy – dowiedzieliśmy się w straży miejskiej. – Dlatego problem zalegających śmieci po zejściu śniegu wraca co roku jak bumerang. Miejmy nadzieję, że w tym roku uda się go jednak rozwiązać – posprzątanie tego terenu to bowiem około 10 minut pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group