Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 11 maja
Imieniny: Miry, Franciszka
Czytających: 14627
Zalogowanych: 80
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Śmiertelne potrącenie na pasach

Czwartek, 28 stycznia 2016, 23:23
Aktualizacja: Sobota, 30 stycznia 2016, 9:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Śmiertelne potrącenie na pasach
Fot. Przemek Kaczałko
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dzisiaj (28.01) w godzinach wieczornych na przejściu dla pieszych na ul. Wolności w Jeleniej Górze. Uciekający przed policją 18–latek kierując skradzionym samochodem zabił prawidłowo przechodzącego pieszego. Został zatrzymany u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Sudeckiej.

Policjanci zatrzymali po pościgu 18-letniego mieszkańca Łomnicy, był trzeźwy. - Zatrzymany ma na koncie rozbój przy ul. Pijarskiej, którego dopuścił się dzisiaj ok. godz. 20.00, wsiadł do samochodu kobiety od strony pasażera, zagroził jej nożem i zażądał, aby wywiozła go z miasta. W tzw. międzyczasie przesiadł się za kierownicę, a kobieta wykorzystała okazję - uciekła z tego samochodu i powiadomiła policję – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

- Kierowca uciekał w kierunku Goduszyna, przez Cieplice, a następnie w kierunku centrum miasta i na przejściu dla pieszych, na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Wolności zabił prawidłowo przechodzącego mężczyznę – 37-letniego jeleniogórzanina. Następnie uciekał dalej, jechał "pod prąd" ulicą Sudecką i na skrzyżowaniu z Al. Wojska Polskiego czołowo zderzył się ze skodą i uderzył w budynek. Porzucając auto zaczął uciekać pieszo, ale policjanci go zatrzymali i został przewieziony do policyjnego aresztu – dodała rzeczniczka jeleniogórskiej policji.

Na miejscu prowadzone są oględziny z udziałem prokuratora. Utrudnienia w ruchu jeszcze potrwają.

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
351
Dobry pomysł
47%
To jest niedopuszczalne
32%
Nie mam zdania
21%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego ceny mieszkań nie spadają mimo rekordowej podaży?
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
Pogoda
W Jeleniej Górze już ponad "dycha" na plusie
 
Aktualności
Minerały błyszczą w Cieplicach
 
Aktualności
Piknik rodzinny na początek Wiosny Cieplickiej
 
Aktualności
Cieplicki Parkrun świętuje 500 edycji
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group