Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4782
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Śmierdzący „problem” już pod kontrolą?

Poniedziałek, 16 lipca 2012, 14:26
Aktualizacja: Wtorek, 17 lipca 2012, 6:44
Autor: Agrafka,red
Jelenia Góra: Śmierdzący „problem” już pod kontrolą?
Fot. Agrafkal
Po interwencji Jelonki, wreszcie opróżnią szambo koło budynku przy ul. Zjednoczenia Narodowego 62 w Jeleniej Górze. Okazuje się, że nie tylko tutaj był taki problem. Z prośbą o pomoc zgłosili się także mieszkańcy ul. Cieplickiej 209...

Sprawę opróżnienia szamba przy ul. Zjednoczenia Narodowego 62 poruszaliśmy w sobotę (14 lipca) na łamach naszego portalu. Dzisiaj dotarliśmy do zarządcy budynku, którym jest Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze.

- Otrzymaliśmy w piątek informację od Simeko, z którym mamy podpisaną umowę na wywózkę ścieków z szamb, że jest problem na ul. Zjednoczenia Narodowego 62. Uzgodniliśmy, że poniesiemy koszt wypożyczenia dłuższego węża (którego Simeko nie ma - przyp.red) i dziś zawartość tego szamba powinna zostać wywieziona – poinformowała nas Lucyna Januszewska, zastępca dyrektora do spraw ekonomicznych ZGKiM. - Wyjaśnię, dlaczego tak późno otrzymaliśmy zgłoszenie od Simeko o problemach z wywozem ścieków, a także, dlaczego nie dotarła do mnie informacja z biura obsługi klienta ZGKiM, gdy mieszkańcy Zjednoczenia Narodowego 62 to zgłaszali – dodała.

Był też taki problem gdzie indziej. - Od ponad tygodnia nie mogę doprosić się w Zarządzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej o opróżnienie szamba. Dzwonię tam i dzwonię, ale nikt nie kwapi się, żeby zająć się sprawą – zatelefonował do nas mieszkaniec Cieplickiej 209. Mężczyzna podkreślał, że płaci za tę usługę i nie rozumie, dlaczego nie jest ona wykonywana na czas. Ale jest jeszcze inny problem. - Żeby udrożnić przepustowość studzienek, przed trzema miesiącami wykopali dół na rogu Chopina i Cieplickiej. Tak pozostało do dzisiaj. I cały czas słyszę tę samą śpiewkę, że nie ma na to pieniędzy – podkreślał ciepliczanin.

- Także w tej sprawie interweniowałam w Simeko - mówiła nam Lucyna Januszewska. - Co do wykopu, to mam zapewnienie, że prace skończą się najpóźniej do połowy sierpnia - dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group