Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 9985
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Śmierdząca sprawa załatwiona

Poniedziałek, 2 lutego 2009, 8:05
Aktualizacja: Wtorek, 3 lutego 2009, 8:06
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Śmierdząca sprawa załatwiona
Fot. Angela
Po naszej interwencji niemożliwe dla ZGL „Południe” stało się możliwe i do tego niezwykle proste. O zanieczyszczeniu mieszkania Lecha Gęcy fekaliami z zamarzającego szamba pisaliśmy w minionym tygodniu.

Lokator od sześciu lat nie mógł się doprosić pomocy Zakładu Gospodarki Lokalowej „Południe”. Po naszej publikacji zastępca dyrektora Wiesław Kaźmierski podjął decyzję o natychmiastowej przebudowie kanalizacji w tym budynku.

– Wiedziałem o tym, że te rury biegną po budynku i jest to niezgodne z prawem, bo lokatorzy robiąc sobie toalety w mieszkaniach wykonali samowolę budowlaną – mówi. Nie miałem jednak sumienia ich odłączać od tych rur. Teraz znalazłem ekipę budowlaną i zleciłem zabudowanie rur ściekowych wewnątrz budynku.

Na początku minionego tygodnia w budynku przy ulicy Jagiellońskiej pojawiła się ekipa remontowa, która rozpoczęła prace. Całość przebudowy ma się zakończyć około wtorku tego tygodnia. – Rury zostały przeniesione wewnątrz budynku do miejsca wydzielonego z pomieszczenia gospodarczego, wykonaliśmy toaletę w mieszkaniu pana Gęcy, podłączyliśmy ją do rur kanalizacyjnych, całość wygrodzimy ściankami działkowymi, zabudujemy i naprawimy instalację elektryczną – wylicza Kaźmierski.– Na nic więcej nie mamy pieniędzy.

ZGL „Południe” pożyczy lokatorowi urządzenie do wyciągania wilgoci z powietrza i ścian, co ułatwi odnowienie mieszkania. Nie będzie jednak remontować tego lokalu, bo nie leży to w obowiązkach zarządcy. O pomalowanie i odnowienie lokum musi zadbać sam najemca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
420
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wysłali oferty do 100 najbogatszych Polaków
 
Kultura
Juwenalia – elektroniczna sobota
 
Kultura
Ciekawie w Muzeum Karkonoskim
 
Kultura
Wyjątkowe filmy w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Biegali na Zabobrzu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group