Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7269
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Śmierć na stoku w Szklarskiej Porębie

Czwartek, 21 lutego 2008, 14:46
Aktualizacja: Piątek, 22 lutego 2008, 8:04
Autor: Angela
Region Jeleniogórski: Śmierć na stoku w Szklarskiej Porębie
Mimo natychmiastowej akcji, poszkodowanego nie udało się uratować.
Fot. PAT
To miał być miły wypad w góry, skończył się tragicznie. Mowa o mieszkańcu Bydgoszczy, który zjeżdżał wczoraj ze stoku w Szklarskiej Porębie. Najprawdopodobniej wypadł z trasy i uderzył w drzewo. Zmarł po przetransportowaniu śmigłowcem do szpitala.

Do wypadku miał dojść wczoraj (środa) około godziny 13.00. Jak informuje policja, mieszkaniec Bydgoszczy zjeżdżał ze stoku na Halę Szrenicką. Nie dojechał jednak do celu, zginął najpewniej uderzając w drzewo.

– Mieszkaniec Bydgoszczy najprawdopodobniej wypadł z trasy i uderzył w pień – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Na miejscu została mu udzielona pomoc medyczna, następnie śmigłowcem przetransportowano poszkodowanego do Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

Na próżno: turysty nie udało się uratować. Policja zabezpieczyła zwłoki i wyjaśnia okoliczności tragicznego zdarzenia.

Jednocześnie jest to przestroga dla wszystkich narciarzy. Tegoroczna zima, choć nie obfituje w śnieg, jak z rękawa sypie tragicznymi i feralnymi zdarzeniami w górach. Nie ma praktycznie dnia bez interwencji ratowników GOPR. Bydgoszczanin jest pierwszą śmiertelną ofiarą gór w tym sezonie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group