Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7283
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Smaki Liczyrzepy z Jaśkiem Kuroniem – można się zgłosić

Niedziela, 4 sierpnia 2013, 8:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 sierpnia 2013, 11:30
Autor: Org
W Karpaczu odbędzie się w dniach 16–17.08. już po raz drugi Festiwal Smaków Liczyrzepy 2013, którego organizatorami są: Restauracja Dwór Liczyrzepy i LGD Partnerstwo Ducha Gór. Wydarzenie to ma charakter kulinarno–kulturalny.

Jego celem jest promowanie i przybliżenie mieszkańcom okolic oraz turystom: dziedzictwa kulinarnego Dolnego Śląska, regionalnych produktów oraz twórczości lokalnych artystów i rzemieślników. Festiwal Smaków Liczyrzepy już zdobył dużą popularność w branży gastronomicznej oraz wśród mieszkańców i turystów odwiedzających region Karkonoszy.

Całą imprezę poprowadzi Jasiek Kuroń, który równocześnie będzie przewodniczącym jury oraz poprowadzi pokaz kulinarny. II Festiwal Smaków Liczyrzepy zaprasza również rodziny z dziećmi, ponieważ oprócz części kulinarnej w czasie festiwalu będzie można zobaczyć występy lokalnych zespołów i artystów, kupić wyroby u lokalnych producentów (dla których również przewidziane są konkursy) oraz obejrzeć pokazy kulinarne kucharzy.

Organizatorzy już teraz zapraszają wszystkich kucharzy do wzięcia udziału w drużynowym konkursie na najlepszą Kuchnię Liczyrzepy oraz amatorów do wystartowania w Konkursie na Najlepsze Danie Liczyrzepy 2013. Głównym warunkiem zawodów jest przyrządzanie wyłącznie potraw kuchni Dolnego Śląska. Termin zgłaszania się uczestników: 5.08.2013. Licba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Nagrodami w konkursie na najlepszą Kuchnię Liczyrzepy są:
I miejsce – dyplom oraz 3000,00 zł dla Drużyny
II miejsce – nagroda rzeczowa dla Drużyny
III miejsce – nagroda rzeczowa dla Drużyny.

Nagrodą główną w konkursie na Najlepsze Danie Liczyrzepy 2013 jest jej sprzedaż przez rok w restauracji Dwór Liczyrzepy w Karpaczu. Zwycięzca po tym okresie czasu otrzyma prowizję od sprzedaży tego dania. W przypadku pytań w kwestii konkursów kulinarnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego: Milena Szumiata tel. +48 506 430 837

Trzeci konkurs realizowany w ramach II Festiwalu to Konkurs „Skarby Ducha Gór”. Tradycyjnie posiadać będzie trzy kategorie: Produkt żywnościowy Krainy Ducha Gór, Pamiątka Krainy Ducha Gór i Produkt rękodzielniczy Krainy Ducha Gór. W każdej kategorii jury przyzna po trzy nagrody rzeczowe o wartości 1000, 500 i 300 złotych.

Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych produktów lokalnych. Chcemy promować oryginalne produkty żywnościowe, wyroby rękodzielnicze i pamiątki z Krainy Ducha Gór. Produkty powinny być wytworzone ręcznie przez mieszkańców Krainy Ducha Gór (powiat jeleniogórski ziemski i grodzki), wykonane z lokalnych surowców i produktów lub materiałów naturalnych i wywodzić się z tradycji.

Formularze zgłoszenia są dostępne w biurze LGD Partnerstwo Ducha Gór, ul. Konstytucji 3 maja 25, 58-540 Karpacz oraz na stronie www.duchgor.org. Tam też konkursowy produkt trzeba dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą (w przypadku rękodzieła). Do każdej z trzech kategorii można zgłosić tylko jeden produkt. Dla wybranych produktów dodatkową nagrodą będzie możliwość wystawienia się podczas Festiwalu i sprzedaży produktów w Galerii Produktu Lokalnego – Skarbcu Ducha Gór. Osobą do kontaktu w tej sprawie oraz doradcą w zakresie produktu lokalnego jest Maciej Zawierucha, m.zawierucha@duchgor.org tel. 75 6442165.

Karty zgłoszeń, regulaminy i szczegóły dotyczące Konkursów do pobrania poniżej i na stronie www.festiwal-smakow.pl , www.dworliczyrzepy.pl, www.duchgor.org.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group