Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7426
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Smak grilla i KUBBA na Leśnej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 11 czerwca 2010, 8:58
Aktualizacja: 15:01
Autor: Ania
Fot. Ania
Młodzi kucharze z Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych przy ulicy Leśnej w Jeleniej Górze zmierzyli się wczoraj w kolejnym konkursie w ramach czwartkowego gotowania. Tym razem przyświecało im hasło „Spotkajmy się na grillu”.

Okazało się, że grill nie jest łatwą konkurencją. Uczestnicy konkursu kulinarnego potrawy przygotowywali dwa dni. We wtorek wykonali marynaty do mięs, a wczoraj – dodatki. Wśród dań znalazły się m.in. szaszłyki i faszerowane kiełbaski Nie zabrakło także sałatek. Ciekawostką był mięsny warkocz, którego wykonała jedna z drużyn.

Nagrody dla młodych, zdolnych kucharzy zostaną wręczone na koniec roku szkolnego. Zgodnie z tradycją oceniali ich członkowie Sudeckiego Klubu Szefów Kuchni, a składniki ufundowała firma Marko i hurtownia Morsik.

W szkole obchodzono także spóźniony Dzień Dziecka przeniesiony z 1 czerwca na wczoraj z powodu brzydkiej pogody. Święto odbyło się pod hasłem „Dzień Sportu w Dzień Dziecka” i połączone zostało z dniem sportu. W placówce przy ulicy Leśnej tradycyjnie rozegrano turniej gry zwanej KUBBA, popularnej w Szwecji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group