Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2065
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Słupki niezgody na starówce

Wtorek, 14 października 2008, 8:04
Aktualizacja: Środa, 15 października 2008, 7:51
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Słupki niezgody na starówce
Fot. Angela
Mieszkańcy ulicy Konopnickiej i sąsiednich, byli oburzeni, kiedy na Pionierów Jeleniej Góry między Pyrną Chatą a księgarnią postawiono metalowe słupki, które blokują wyjazd na Plac Ratuszowy. Wcześniej, mimo zakazu, z wygodnego przejazdu korzystali nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale również ci, którzy chcieli skrócić sobie drogę dojazdu do centrum.

Zamknięcie ul. Pionierów Jeleniej Góry nie spodobało się przede wszystkim młodym kierowcom, którzy do tej pory bez większych konsekwencji łamali zakaz wjazdu na plac Ratuszowy od strony ulicy Konopnickiej.

Co więcej kierowcy mieli pretensje nie tylko do monterów barierek, ale również do strażników miejskich, którzy patrolowali ścisłe centrum miasta. Skarga w tej sprawie doszła również mailowo do naszej redakcji.
– Już nie wiedzą co robić – piszą zbulwersowani czytelnicy. Tylko ludziom życie cały czas utrudniają. Komu to przeszkadzało, że raz na jakiś czas samochód tam przejechał.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze tłumaczy jednak, że samochody nie jeździły tam od czasu do czasu, ale nagminnie. I jak wynika z kontroli prowadzonych przez policję i straż miejską najczęściej zatrzymywanymi kierowcami wcale nie byli okoliczni mieszkańcy, ale ci, którzy jadąc od strony Pijarskiej skracali sobie drogę do centrum.

Teraz zmotoryzowani będą musieli wyjeżdżać z ulicy Konopnickiej przez ulicę Forteczną w stronę Pijarskiej. Dzięki temu na rynku pojawi się o wiele więcej miejsca i spokoju oraz mniej zagrożeń związanych z motoryzacją.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group