Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 4771
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Słupki na środku drogi

Czwartek, 26 września 2019, 8:37
Aktualizacja: 8:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Słupki na środku drogi
Fot. użyczone
Mieszkańcy ulicy Wyczółkowskiego i użytkownicy drogi odnotowali niemałe zaskoczenie widząc rozwiązanie, jakie zastosowali drogowcy. Od dawna apelowali o progi zwalniające, jakie zastosowano m.in. na Osiedlu Robotniczym i Osiedlu Łomnickim (na całej szerokości ulicy), ale zamiast tego mają... słupki na środku drogi.

Zapytaliśmy zatem rzecznika Urzędu Miasta o słupki zamontowane na środku drogi ulicy Wyczółkowskiego, w tym - czy takie rozwiązanie ma podstawy prawne...

W odpowiedzi Cezariusz Wiklik poinformował, że "wszystkie miejsca, w których wbudowano - m.in. na życzenie mieszkańców ulicy - przegrody spowalniające ruch będą właściwie (to znaczy zgodnie z przepisami prawa) oznaczone".

W najbliższym czasie (ale po remoncie fragmentu ulicy Mickiewicza, którego zakończenie planowane jest na połowę października), nastąpi w ciągu ulicy Słowackiego kilka innych korekt w organizacji ruchu. Poinformujemy o nich szczegółowo po zamknięciu projektu i zatwierdzeniu zmian, a przed wdrożeniem - dodał C. Wiklik.

Twoja reakcja na artykuł?

11
13%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
6%
Nudzi
3
4%
Smuci
5
6%
Złości
61
72%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group