Środa, 8 lipca
Imieniny: Elżbiety, Eugeniusza
Czytających: 5121
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ślubowanie prezydenta M. Zawiły

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 11 grudnia 2010, 7:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 grudnia 2010, 7:40
Autor: RED
Fot. kadr z filmu
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu dokumentalnego, który powstał w ratuszu 10 grudnia. Podczas drugiej sesji rady miasta kadencji 2010 – 2014 prezydent elekt Marcin Zawiła złożył ślubowanie, że będzie pełnił urząd dla dobra miasta i jego mieszkańców. Ustępujący prezydent Marek Obrębalski przekazał swojemu następcy gabinet w ratuszu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (67) Dodaj komentarz

Hrabia 11-12-2010 8:18
I dalej będzie to samo... Czuję że przez kolejne 4 lata będę jeździć Golfem II 1,2 + LPG bo w ratuszu żadnej ważnej funkcji nie pełni nowa twarz... Starzy znajomi się ładnie dogadują... by żyło się lepiej!
~Allek 11-12-2010 8:45
Masz rację prezydent nie ma żadnej władzy ustawodawczej wiec to tylko statysta :)
~kolombo 11-12-2010 9:20
Zawiła jest oc ale Czernow i Papaj to kompromitacja Ci judzie już sie skompromiyowali.Panie Marcinie zastanów się pan nad tymi ludzmi oni nic dobrego dla jeleniej nie zrobili gdzi spojrzeć same porażki.Zofia i Hubert do domu !!!!!!
~ 11-12-2010 9:26
Dziś ślubuje miastu. Trzy lata temu ślubował Polsce jako poseł na sejm. Znaczy się że można ślubować ile się chce i tak mic z tego nie wynika
~Ooooo... 11-12-2010 10:08
Tak atakujecie nowego Prezydenta za mianowanie v-ce , a to jego prawo z kim będzie współpracował ! Jeśli chcieliście pana R.Prystroma, to trzeba było na niego głosować. A tak na marginesie, każdy z przegranych kandydatów, też mógłby się obrazić, że to nie jego mianowano na v-ce. Przestańcie wypisywać głupoty, bo się ośmieszacie.Ponadto wytykanie, że pan poseł wziął w wyborach udział jest śmiesznym, dla informacji nie tylko on tak uczynił, nawet w wyborach samorządowych brał udział senator. Mamy przecież demokrację.
~Wiem 11-12-2010 10:19
I !!! Stalo sie to co wszyscy wiedzieli ale nikt temu nie przeszkodzil.Wpisy pana ;Wiem:--przepowiedzialy co stanie sie po wyborach.Nikt nie wyciagnol nalezytych wnioskow.Ludzie wybrali mniejszoscia teraz przeklinane zlo, ale co robila wiekszosc nie idaca na wybory aby temu zapobiec ???. Siedzieliscie na dupach w domu !!!!Miasto sprzedane ukladowi i macie zal do kogo ???.Powiem wam prosto w oczy , ze jako spoleczenstwo jestesmy nic nie warci aby liczyc sie z waszym teraz zdaniem i waszymi opiniami.Politycznie jestescie zerem .Uwazam ze nie macie zadnego prawa nikogo krytykowac ani ponizac jego fachowosci .Ci co glosowali swiadomosc ich byla ograniczona i zaslepiona propaganda minionej epoki.A ci co nie glosowali to CI co nie czynia dobro ale popieraja zlo.Na koniec powiem ,ze w ludziach tkwi obluda , falsz i zaklamanie.Co innego mowia i co innego robia a skutek jest taki ze mamy to co mamy.Narzekacze DZioby w KUBEL !!!!
~ 11-12-2010 11:11
Trzymam kciuki Hubert. S.
~ada 11-12-2010 11:15
Pani Z.Czrnow to kontnuacja zadłużenia ZGL. Pani Jankowiak-Witek=Z. Czernow. To nie może długo tak trawać. Kto zrobi porządek w ZGLach, napewno nie obydwie przyjaciółki
~były jg 11-12-2010 11:15
Jelenia Dziura to miasteczko wymierających emerytów. Znowu 4 lata do tyłu. Składam szczere kondolencie!
~wilki 11-12-2010 11:27
Polski paradoks. Były przegrany premier AWS wraca na tron PE. Przegrani UWole wracają jako PO. Niegłosująca większość nie wybrała jeszcze większego zła...
~do ada 11-12-2010 11:39
Z.Czernow nie sprawdziła się w Banku Zachodnim nie sprawdziłą się w Aniluxsie kolej na Jelenią Górę. Ta Pani ma ciąg do władzy.
~fas 11-12-2010 11:40
Informacja dla tych co twierdzą, że Pani Z. Czernow "się skompromitowała" - To własnie p. Czernow skutecznie rozpoczęła wykorzystanie batalię o wykorzystanie cieplickich złóż termalnych zdobywając pieniądze na odwierty i odwierty ten wykonano, Potem sprawa "siadła". To własnie za kadencji p. Z.Cz. wykonano pierwszy projekt likwidacji "syfu" pod nazwą "Mynówka", przykłady można mnożyć.....
~Info 11-12-2010 11:44
Mała informacja dla Was drodzy redaktorzy,kiedy wstawiacie film z youtube do artykułu,to mozna wybrać mniejszą wielkośc okna filmu aby wyglądało to lepiej.
~do fas 11-12-2010 12:27
To za władzy Pani Czernow zachdziło do ogromnych nieprawidłowości w Wodniku, to za władzy Pani Czernow dokonywane były dziwne transakcje np. nabywania od "Jelchemu" nikomu nie potrzebnej instalacji wodociągowej. To Pani Czernow utrzymywała na stanowisku niejaką b. Prezes Wodnika Panią Bielówkę tolerując jej poczynania w Wodniku zakończone wieloma latami spędzonymi w sądzie przez tą Panią itd, itd, itd. Jaki był udział Pani Czernow w wykorzystanie wód termalne-żaden. Gdyby nie decyzje za władzy Pana Obrębalskiego nie byłoby żadnych działań w temacie wód termalnych. Wieloletnie działania gospodarcze Pani Czernow dowodzą, że nie jest ona w stanie w żadnym razie podołać obowiązkom zastępcy. Proszę prztoczyć osiągnięcia gospodarcze Pani Czernow. To naiwność nowego prezydenta i jego wiara w umiejętności Pani Z. Czernow powodują, że owa Pani kreuje się na eksperta i człowieka kompetentnego.
~ 11-12-2010 12:49
P Hubercie i P Zofio nie przejmujcie sie tymi wpisami. Czysta zazdrosc przegranych konkurentow. Tu wyleja swoje zale a w realu beda lizac Wam buty. Powodzenia. S.
kazimierzp 11-12-2010 13:12
Niektórym wydaje się, że to co tu wypisujemy na forum staje się "prawdą oczywistą" i ma moc sprawczą! Niektórzy w tych swoich postach piszą to co wiedzą, to co zasłyszeli lub też mając nadzieję że swymi wymyślonymi wynurzeniami wpłyną na decyzje! Zabierają tu głos przeciwnicy platformy, są miłośnicy przegranych kandydatów. Są tu też głosy niektórych działaczy Platformy którzy nie chcą, lub też boją się otwarcie głosić swoje zdanie! Potem cytując często swe własne wypowiedzi mówią na zebraniach że taki jest "głos ludu". Cóż, anonimowość internetu temu sprzyja, ale też nie należy brać tego wszystkiego na poważnie!;-) Widać jednak wyraźnie który lokalny polityk wzbudza największe emocje, który rzeczywiście jest człowiekiem z charakterem! A że nie wszystkim się podoba? Jeszcze się taki nie urodził który by wszystkim dogodził! A ja będę dalej pisał podpisując się, po co czytający ma się domyślać kto to pisał! Kazimierz Piotrowski serdecznie wszystkich pozdrawiając!;-)
~analityk 11-12-2010 13:39
Gdyby podczas spotkań przedwyborczych M.Zawiła ujawnił, że Zofia Czernow będzie jego zastępcą, to przegrałby z kretesem
oskarl 11-12-2010 13:40
Prośba do niezadowolonych z wyników głosowania. Jeżeli nie potrafiliście przewidzieć efektów, a znacie lepsze, bardziej ludzkie rozwiązanie, to opublikujcie w Internecie swoją listę prezydenta miasta Jelenia Góra wraz z jego fachową gwardią. Tylko pełną obsadą i perspektywami dla Jeleniej Góry i jej mieszkańców w wyniku funkcjonowania waszej propozycji. By żyło się lepiej za cztery lata. Wszystkim. Napiszcie również projekt, jak przekonać tych biernych mieszkańców do głosowania akurat na waszych cudotwórców. Konkrety. Na końcu podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, że ręczycie głową za powodzenie takiej propozycji. Prezydent i pełny skład przybocznych! Myślę, że mieszkańcy nie mają ochoty na kolejne ustawianie nowobogackich i eksperymenty solidarnościowo-wałęsowskie.
~Bojak 11-12-2010 13:41
Krytyka kierowana pod adresem Pana Zawiły jest uzasadniona. Szczególnie co do Pani Czernow. Nick "do fas" nie wymienił wszystkich nieprawidłowości. Nadal nie wyjaśniono sprawy "Domu Dziecka" i in. Uważam, że zachowano status quo jeszcze z lat 90-tych. Najbardziej mnie martwi wpływ PRL-owskich służb bezpieczeńtwa na obsadę stanowisk. Mają jednak te teczki ! Boję się pokazać konkretne przykłady, bo nie wierzę "Jelonce", która wyjawia skąd pochodzą krytyczne wypowiedzi PT Internautów
~do analityk 11-12-2010 13:43
zgadzam się
~optymista 11-12-2010 13:52
Jeszcze Prezydent ma czas do następnej sesji na opamietanie i być może nie mianuje Z.Czernow. Oby!!!
~ 11-12-2010 14:12
Mam nadzieję, że Pani Czernow będzie miała czas na doprowadzenie co niektórych autorów wpisów powyżej przed wymiar sprawiedliwości. Dla mnie te wpisy stanowią naruszenie dóbr osobistych. Sugestie, pomówienia. Co to ma być? Jeśli macie, wiecie coś od tego są odpowiednie instytucje nie forum internetowe. Zresztą znając życie, co niektórzy obrażaliby również ewentualnych innych zwycięzców. Co wcale ich nie tłumaczy.
~do wyżej 11-12-2010 14:55
Drogi internauto.Nikt przy zdrowych zmysłach chyba na forum nie odwżyłby sie pisać na kogokolwiek konkretne oskarżenia nie mając dowodów. To co piszą mieszkańcy na tym forum to moim zdaniem tylko próba oceny pracy i dokonań osób. Dla jedego kupno częci Jelechemu przez miasto to nieprawidłowość dla innego to super pociągnięcie. Tak należy rozumieć te wszystkie wpisy. Nie są to zarzuty łamania prawa lecz oceny pracy.Starając się o władzę podlegamy ocenie społecznej. Nie ma to jednak nic wspólnego z pomówieniamiami. Twoje zaangażowanie świdczyć może jedynie o bardzo osobistym zaangazowaniu.
~do jelonki 11-12-2010 15:12
Czekamy na wasze oświadczenie w sprawie postu Bojaka o przekazywaniu informacji dotyczących internautów .S.
~lol 11-12-2010 15:20
a zaprzysiezenie p czernow juz bylo? hehe wiedzialem ze ten pan marcinek wsadzi ja do siebie do worka wladzy... przegrajmy wszystko i przestanmy istniec... tyle mozna napisac...
~inauguracja 11-12-2010 15:25
Pan Prezydent z galanterią odpowiednią do powagi i charakteru uroczystości zapowiedział, ze będzie Radzie proponował (pp.Czernow i Papaja). Nie jest jasne co dokładnie miał na myśli, bo od 2002 roku to ON a nie RADA decyduje, kto będzie jego zastępcą. Chyba, ze miał brudzia na myśli... to przepraszam. Przemówienie Pana Prezydenta wydało mi się zaklinaniem rzeczywistości z epoki tow. Gierka. Pan Prezydent powiedział, że nie wyobraża sobie, że o losach miasta decydować może kilku polityków lub ekspertów i ze te czasy minęły. A ja myślę, że takie czasy właśnie się zaczęły, a samorząd zdominowały partie właśnie. ps. co do Gierka to przepraszam, ale, że Pan Prezydent ma na drugie imię Edward to fakt.
~rencista 11-12-2010 15:30
Zauważyłem, że dwie osoby pod różnymi nicami, wypisują pod adresem pani Z.Czernow niepochlebne opinię i tym samym,chcą wpłynąć na Pan Prezydenta, aby zmienił zdanie. Nie wiadomo czy kieruję nimi złość czy też zazdrość.A swoją drogą, jeszcze Prezydent nie zaczął pracować, a już znajdują się osoby, które krytykują i chcą rządzić prezydentem! Dajcie spokój z tą nagonką, ma prezydent 4 lata na zrealizowanie przedwyborczych obietnic, wtedy przyjdzie czas rozliczeń. Pozwólcie prezydentowi i jego zastępcom wykazać się.
~kola 11-12-2010 16:10
będzie trzeba to sie rozliczy szybciej niż za 4 lata
kazimierzp 11-12-2010 16:29
@Bojaka! Czego się boisz dając sobie taki nick? Co jest nie wyjaśnione z domem towarowym "Dom Dziecka"? W pierwszej kadencji Rada Miejska podjęła decyzję, na wniosek Zarządu Miasta (którego też byłem członkiem) aby przeprowadzić remont tego budynku wybierając w ramach konkursu zespół projektowy państwa Tarnawskich z Wrocławia. Radni zgodzili się w głosowaniu (zdecydowaną większością głosów) aby umieścić koszty tego remontu w budżecie. Prezydentem w tym czasie był Marcin Zawiła. W drugiej kadencji (tu nie byłem w Zarządzie, ani w Radzie) remont został zakończony i zgodnie z decyzją Rady Miejskiej przekazano ten obiekt do użytku. Według mnie niestety doprowadzono do tego, że zamiast oddać w użytkowanie jakiejś silnej sieci handlowej dano w użytkowanie podmiotom jeleniogórskim! To wszystko odbywało się za zgodą Rady Miejskiej i poparciem Zarządu, w skład którego oprócz Zofii Czernow m.innymi wchodzili: Tadeusz Lewandowski (teraz PiS), Józef Kusiak (teraz SLD), Bogusław Gałka (teraz PO),
~do Bojak 11-12-2010 16:43
ciekawe czy jelonka udostępnia dane-to chyba raczej nie do pomyślenia. To byłby chyba koniec portalu i jelonki.
~Bojak 11-12-2010 17:00
Bardzo przepraszam "Jelonkę", szanowną Redakcję oraz wszystkich, którzy poczuli się dotknięci moją wypowiedzią. Chodziło mi o słowo "wyjawi" zamiast "wyjawia", czyli o taką sytuację, gdy prokuratura zarząda ujawnienia skąd pochodzi wypowiedź w przypadku dochodzenia naruszenia dóbr osobistych. Jeszcze raz przepraszam, przykro mi i ugryzę się w język zanim coś chlapnę.
~do bojak 11-12-2010 17:09
mowisz za malo, zle, za duzo tez zle, to gdzie jest granica?? w dupie ta polska, chory kraj!!!!pzdr.
~do kazimierz 11-12-2010 17:21
byles czlonkiem tej bandy z ratusza??? co za sukces zyciowy, gratulacje!! zobaczymy postepy kolegow w tym roku. kazdyh czlonek ma swoj koniec panie.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~do 17.09, 17 11-12-2010 18:26
Patrosz dalej te ryby w tej Norwegii.
~socjolog 11-12-2010 18:34
Kaziu, Ty jesteś jeleniogórskim Urbanem. To, że się podpisujesz nie świadczy o tym, że masz rację, tylko o rzekomym uprawdopodobnieniu poglądów. Hasła: „Niech wygrają jeleniogórzanie”, „Jelenia Górą”, „Jelenia Góra jest bezpartyjna”, to goebbelsowski PR. Wybranie tych samych próżniaków na dziesięciolecia darmowej wyżerki z pieniędzy podatników to tragiczny wybór. Spójrz na ulice, spójrz na umierających na ulicach, spójrz na bezrobocie. Jaką emeryturę otrzymają kobiety zarabiające 1200 zł w jeleniogórskich obozach pracy? Wybór 10 PO nie jest wynikiem demokracji. Nie są winni bierni wyborcy. To wina ustroju społeczno-politycznego panującego w Polsce. „Wolnego rynku”, własności mediów i sondażowni. To wina ciągłej biedy i korupcji. To wina zmęczenia materiału. To wina obrony dobrych miejsc pracy, strachu i chorego wymiaru sprawiedliwości. Papaj to niewdzięczny skoczek, Czernow to wpływowy nierób i destruktor, to krzywdzicielka dzieci. Grocha
~socjolog 11-12-2010 18:46
Grochala to partacz uliczny, ale kilku niedowartościowanych ludzi ma z niego utrzymanie. Ładziński to kombinator, Ragielowa to żal..., Gajewski to zachłanny wolnomularz. Zawiodłem się na nim. Cicha woda brzegi rwie. Komitety brały do sztabów ludzi, którzy wzmocnią procenty. Przy tym systemie nie ma lepszego rozwiązania, co nie znaczy, że należy milczeć. Wejdź do podrzędnej pijalni piwa. Tam ludzie żyją w innym wymiarze. Wkrótce wyjdzie szydło z worka. Ujawnią się prawdziwe długi i braki. Doprowadzicie do tego, że ludzie wyjdą na ulicę, ale będą mordować nie tego co zawinił tylko kogo popadnie. Jak już będzie luźniej, to będą się ludzie kochać i szanować, myśleć ogólnospołecznie. Trzeba zmniejszyć diety radnym i uposażenia prezydentom oraz zmienić ordynację wyborczą. Żadne słowa nie pomogą. Kaziu, jesteś jeleniogórskim Urbanem czy Michnikiem, przez którego przemawia wikt i opierunek.
~do fas 11-12-2010 18:52
...i to pani Cz. chciała uwalić Anilux...
~ 11-12-2010 19:00
i tu się zgodzę z "socjologiem" zmniejszyć lub odebrać diety radnym. niech to będzie funkcja społeczna, wówczas zobaczymy
~młoda 11-12-2010 19:15
Czytam te wpisy i się dziwię.Czy ktoś zechciał wysłuchać, to co mówił Pan Prezydent M.Zawiła !
~dja 11-12-2010 19:57
Hrabia jak nie chcesz jeździć starym golfem z lpg to weź się k...wa do roboty.Najlepiej siedzieć,narzekać i krytykować.Zwłaszcza anonimowo.I do was Drodzy komentatorzy jak Wam się nie podoba nowy prezydent to trzeba było wystawić własną kandydaturę.Najlepiej jest siedzieć i wszystko krytykować.Jakie to z...biste,takie nasze polskie!Pozdrawiam
~paradise 11-12-2010 20:01
Jelenia Góra ma pecha do prezydentów, ale to wina gamoni, którzy oddali bez walki władzę klice Zawiły, żona już jest w Muzeum dyrektorem, zosatły teraz rózne POciotki do obsadzenia stanowisk....
~Wiem 11-12-2010 20:18
Grzegorz masz racje !!! Kaziu 1 Lepiej milcz bo Ty najwiecej skorzystales i kto by nie byl przy wladz to tak jak Ladzinski umiecie zawsze znalesc swoje miejsce.To fakt ze ludzie wybieraja coraz gorsza Rade.Dyletanctwo ,picerstwo , kombinatorstwo oto kwiat reprezentatywnej naszej spolecznosc.Kazdy zasiadajacy obecny Radny jest powszechnie znana osoba.Ale szczytem jest to ze , wszyscy przed wyborami opluwaja znanych radnych . i o dziwo te same twarze znow sa wybrane.A dziwne i to ze Tomera ,Wrotniewski nie sa mieszkancami Jeleniej i sa radnymi.A pan Marcin poleruje szybe,otoz obecnie mamy najbardziej konserwatywna politycznie Rade.Sami swojacy nawet PiS dostosowuje sie gdyz slabosc elektoratu przesuwa ich na plan dalszy w ukladzie.W ukladzie nie ma prawdy bo kazdy mowiacy prawde skazany jest na banicje,a Zawila chce uniknac tego wiec mowi to co dla ukladu jest wygodne.
~bitka 11-12-2010 21:07
Pan Prezydent jast Wspaniałym CZLOWIEKIEM< GRATULUJEMY .
~OSA-KOSA 11-12-2010 21:16
tak ludzie czepiacie się zofijii o ten anilux,chodziły słuchy iż tam od dawna cienko się przędło. a zofija nie cudotwórca,ani nie czarodziejka. teraz odbija się jej to aniluxowanie czkawką,JA ZOFIJE POPIERAM. Panie Prezydencie Zawiła dobrze mieć koło siebie(oprócz wspaniałej żony) super kobitkę jaką jest Zofija,to kobitka z jajami tak o niej kiedyś pisano.
kazimierzp 11-12-2010 21:32
Rzeczywiście, jaka by nie była władza to zawsze korzystałem. Nawet zaznałem bycia bezrobotnym w czasie kiedy w mieście Prezydentem była Zofia Czernow. Wyszedłem z tej życiowej zapaści i to bez pomocy ówcześnie panujących! Mamy obecnie bardzo zły system wybierania Rad Miejskich, zbyt partyjny, ale nie wolno zżymać się na otaczającą rzeczywistość, ale usiłować ją zmieniać! Zmieniać, potrafiąc zachęcić do swych pomysłów innych! A tej umiejętności wielu z Was kochani niedowartościowani brakuje! W tym złym systemie wyborczym wybraliśmy (według mnie) najlepszego kandydata i dobrze, że chce On współpracować z jednym z najlepszych samorządowców Zofią Czernow! Mam nadzieję, że Prezydent Komorowski przeforsuje bezpośrednie wybory na radnych, a nie na listy partyjne! Wtedy zobaczymy kto pociągnie najwięcej głosów za sobą!;-) Miłej niedzieli "mili" interlokutorzy!!!
~Do ~dja 11-12-2010 21:37
Do jakiej roboty i za ile? Jaka własna kandydatura wygrałaby z mafią PO? Do paradise: przepis na skuteczną walkę z kliką możesz podać za 4 lata
~rencista 11-12-2010 21:39
Swoimi wpisami obrażacie 9363 mieszkańców, którzy poszli na wybory i oddali głos na pana M.Zawiłę.Trzeba z godnością umieć przegrywać, wszak są to wybory a nie wojna.
Tomy M. 11-12-2010 21:50
Problemów JG jest sporo. Zasadniczym jest korupcja/kolesiostwo. Wynika to poniekąd z wielkości tego miasta. Jest na tyle małe że wszyscy się znają i na tyle duże że stwarza poczucie anonimowości. I nie mam tutaj na myśli komentarzy na jelonka.com tylko przeświadczenia miejscowych polityków "że nikt się nie kapnie". Jeżeli ktoś jest przedsiębiorcą w JG to wie o czym mówię, ogólnie tylko przedsiębiorcy rozumieją zasady jakimi rządzi się korupcja, przeciętny Kowalski nie rozumie czy są przetargi, umowy czy nawet koszty, przychody i zyski. Przerażające jest że Ci Kowalscy którzy mają problem z wypełnieniem PIT na koniec roku wypowiadają się o ekonomii miasta. Ale korupcja to tylko jeden z problemów, znacznie większym jest BRAK SPECJALISTÓW. JG obfituje w marnych fachowców, a miasto nie mając wyjścia wspiera ich i napycha im kabzę. To miasto potrzebuje KOWBOJA! Faceta takiego jak Dutkiewicz, który zamiast o wszystkich "znajomych królika" pomyśli o ... MIEŚCIE.
oskarl 11-12-2010 21:51
http://www.ropoiwzk.com/Biuletyny/security.htm
kazimierzp 11-12-2010 22:07
Dutkiewicz najpierw był strzelcem PO i PiS, a zwłaszcza Bogdana Zdrojewskiego który lansował Go na Prezydenta Wrocławia! Dopiero z latami usamodzielnił się i oddzielił od tych co go wylansowali! Dzisiaj kiedy środki dla miasta zależą od życzliwego podejścia Zarządu Województwa, życzliwości Wojewody bycie samotnym Don Kichote jest :nie pragmatycznym" podejściem! Marcin Zawiła kocha Jelenią Górę, jest z naszym miastem niesamowicie związany! Gdyby ktoś działał przeciwko naszego miasta interesom stanąłby "okoniem"! Wczoraj złożył ślubowanie! Jeszcze nie zdążył podjąć żadnej decyzji, a Wy już krytykujecie, negujecie,... A tam, nie będę się brzydko wyrażał! Pożyjemy, zobaczymy! A gdy nie wypali...
oskarl 11-12-2010 22:20
http://www.ropoiwzk.com/Interwencje/latajaca%20zoska.jpg
Tomy M. 11-12-2010 23:48
do: kazimierzp Panie Kazimierzu, takie rozwodzenie się o tym "jak powstał Dutkiewicz" cech...je raczej "historyków"... Dutkiewicz JEST SKUTECZNY, zarówno ekonomicznie jaki i POLITYCZNIE, i przez taki pryzmat należy go oceniać. Gdybym miał oceniać Marcina Zawiłę po tym co Pan o nim sądzi ... to spuściłbym faceta w k*blu bez dania mu cienia szansy. Dlaczego? Dlatego że akurat Pan jest totalnie skompromitowany. Moje sugestie są o KOMWBOJU, a nie Don Kichotcie ... a takowy tym się różni od Don Kichota że ten pierwszy, gdy trzeba, wyciąga pistolet i strzela. Oczywiście to przenośnia, ale dobrze oddaje pożądany charakter postępowania lidera miasta. Ani Pan Marcin, ani Pan Marek KOMWBOJAMI nie są i nie będą bo nie wyrośli z OPOZYCJI lecz na ciepłym ciepłym i bardzo cuchnącym nawozie polityki krajowej, a co najmniej dobrze się w nim umazali. Ja dam szansę Panu Marcinowi bo uczciwość tego wymaga, na razie wstrzymuję się z opiniami których domagają się ode mnie inwestorzy, ale w końcu mu
Tomy M. 11-12-2010 23:56
Do jelonki: Wystarczy poprawić kod osadzonego filmu na: ... i będzie pasował do serwisu. Zatrudnijcie wreszcie prawdziwego webmastera, a nie dzieciaków z gimnazjum. O justowaniu w CSS też pisałem Wam wielokrotnie wskazując nawet gdzie i co należy zmienić w pliku CSS ale Wasz obecny webmaster nie potrafi tego widać zrobić i skutecznie nie informuje szefostwa o swojej niewiedzy.
~aya 12-12-2010 7:24
do Tomy. Widzę że jesteś fanem Dutkiewicza. To napisz jeszcze na jakim poziomie Dutkiewicz zadłużyl Wrocław. Jelonka ma zadłużenie na poziomie 25%, a Wrocław 105%! Jakby Don Kichoci tak zadłużyli Jelonke to też bys ich nazwal KOWBOJAMI?! Za cudze każdy potrafi być KOWBOJEM. W tych Twoich sądach jesteś po prostu żałosny. Do tego dorzuć dziury, gigantyczne korki i wieczne wizualizacje. Taki jest prawdziwy obraz tego Twojego KOWBOJA. A i politycznie wrócił posłusznie do Wrocka bo to Jego stowarzyszonko dostało łomot w skali regionu o kraju nie wspomnę. Bufon i najlepszy klient banków. Pozdrawiam.
~grzegorzn 12-12-2010 8:58
Zamiast iść do przodu, werbować menadżerów, przedsiębiorców, to odgrzewamy stare kotlety i próbujemy reaktywować mumie egipskie. To tak jak z byłym premierem Buzkiem, co rozłożył cztery reformy. Przegrał jako człowiek AWS, ale dobrzy koledzy zrobili z niego prezydenta PE. A co my z tego mamy? Mnie to zwisa kto będzie w zarządzie niesprawdzonego prezydenta. Ta „demokracja” dała mu prawo wyboru, ale on źle z niej korzysta. Wybierze tak jak MO, który powołał narzuconego człowieka, a potem zielonego Sajnoga. Gdyby MZ zależało na mieszkańcach JG – jak pitoli w hasłach, to zrobiłby konkurs na stanowiska zastępców, a nie powierzał je dyletantom z układu. Istnieje zagrożenie, że nikt z prężnych firm i sfery biznesu nie zgłosi się, bo kto zamknie dobrze prosperującą firmę dla czterech lat darmowej wyżerki. Wstyd patrzeć na to, co się dzieje w tym mieście. Mnie to zwisa, ja nie aspiruję do najbardziej plugawej profesji. Nie mówcie tylko, że nie ostrzegałem. Kaziu, poczytaj sobi
~Zawiało!! 12-12-2010 11:28
Zawiła obejmuje urząd w bardzo dobrej kondycji finansowej. Pan Obrębalski nie miał takiego szczęścia obejmując urząd po Kusiaku. Miasto było zadłużone - to wszyscy wiemy. W ciągu 4 lat za Pana Obrębalskiego Jelenia Góra wyszła na prostą, rozpoczęto wiele inwestycji, długo oczekiwanych przez mieszkańców. Dlatego Panie Zawiła NIE SPIE&#8230;L TEGO CO JUŻ ZACZĘTE !!!!!!!!!!!! NAUCZ SIĘ WRESZCIE PRACOWAĆ - MANNA Z NIEBA SAMA NIE SPADA, A SAMYM GADANIEM „ NIE WYKARMISZ” MIESZKAŃCÓW - ONI CZEKAJĄ NA CZYNY!!!!!!!! Szkoda tylko, że Obrębalski nie będzie kończył tych wszystkich inwestycji , które zaczął, bo gościu znał się na rzeczy. I wreszcie jak słyszę z kim Pan zamierza współpracować – Papaj - Czernow - to ręce i cycki opadają. MOŻNA TO KRÓTKO NAZWAĆ „CZARNY I POPAPRANY SCENARIUSZ ROZWOJU MIASTA JELENIEJ GÓRY.
~do Zawiało 12-12-2010 12:31
Bredzisz kundlu, a z twojego pisania wynika że jesteś tempy w dodatku.
~Rozmus 12-12-2010 14:32
do Zawiało!! jelenia gora finansowo ledwo zipie Pan Obrebalski zadluzyl miasto do tego stopnia , ze gdyby nie sprzedaz PEC-u to skarbniczka by dostala zawalu - wiec nie pisz tutaj bzdur. Obrebalski powinien napisac sprawozdanie zamniecia swoich rzadow i podac dokladne liczby to by sie wszystkim oczy otworzyly. Zreszta pewno i tak to wyjdzie na jaw. Zawila finansowo ma bardzo trudna sytuacje do tego stopnia , ze jednyna mozliwa droga rozwoju wydaja sie tylko PPP , ktore za czasow Pana Marka lezalo . o pozyskiwanie nowych funduszy europejskich bedzie bardzo trudno bo nie bedzie kasy na wklad wlasny
~Rozums 12-12-2010 14:36
dlatego wszyscy zwolennicy Pana Obrebalskiego powinni sobie odpowiedziec czy te poczynione przez niego inwestycje to jest wlasnie to co powinno byc ? (ja nie mowie , ze nie) ale czy to sa te inwestycje ktore pozwola szybciej rozwijac sie miastu i przyniosa dodatkowe dochody ? bo jesli nie to znaczy , ze z niego byl d... a nie menadzer. popatrzcie co nam da obowdnica ? duza da Karpaczowi to na pewno ale jeleniej?? rewitalizacja zakonu pocysterskiego w cieplicach dobry pomysl czy zly? moim zdaniem sredni zawzywszy na koncentracje inwestycji w cieplicach. Rewitalizacja Parku Zdrojowego - ok ale za drogo same nowe nasadzenia maja kosztowac ponad 4 mln zloty
~Rozmus 12-12-2010 14:42
na pytanie ile bedzie kosztowac ich utrzymanie rocznie kobiety w wydziale inwestycji milacza Pan Marek zreszta tez - do tego nie dokonca wiadomo czy w rejonie jest specjalistyczna forma potrafiaca pielegnowac tego typu roslinnosc. Termy Cielplickie to jest moim zdaniem ok dobry pomysl. Rewitalizacja mlynowki - tez ok moze znacznie podniesc atrakcyjnosc tej czesi miasta i co tam dalej ? JCK -odnowienie ok, wykonanie okrutne szkaradne paskudne jednym slowem MASAKRA i ktos powinien za to odpowiedziec. Groby przy garnizownie tez w porzadku pytanie tylko czy naleza one do miasta czy kosciola?
~Rozums 12-12-2010 14:49
ogolnie w calej tej kadencji Pana Marka zabraklo jakiegos kopa - pomyslu ktory by sprawil , ze Jelenia by wrocila na mape Polski czegos co by przyciagalo - najblizej tego jest mlynowka (bo przy ilosci basenow do okola Sandra Golab itd, to termy zadna atrakcja turystyczna nie beda od kolejny basen) ale czy spacer wzdluz rzeki to taka innowacja i atrakcja? dlaczego od tylu lat nikt nie chce ruszyc lochow pod jelenia i robic z tego atrakcji?! klodzko na tym swietnie wychodzi a my wcale gorszych ponoc nie mamy o ile nie wiekszych - w dodatku caly czas lezy kwestia wybudowania knajpy pod grzybkiem (nawiasem mowiac tez brzydko odnowiony) takiego czegos brakuje jesli mamy byc turystyczni. komunikacja z Karpaczem i Szklarska kolejna masakra - do przesieki gornej jezdzi MZK a do tych miast nie moze? Licze , ze Zawila bedzie mial szersze spojrzenie i rozkreci to miasto o naprawde wielkim potencjale
WiemLepiej 12-12-2010 18:45
W czym problem? Tak chcieli mieszkańcy miasta. Czy 22% czy 78% co za różnica? Został wybrany w sposób uczciwy. Wybiera na zastępców tych których chce. Co niektórzy narzekanie mają we krwi. Tak żal który im ściska....
~Seb 12-12-2010 19:37
Polityka pokazala swoje prawdziwe oblicze. Zobowiazania partyje, nie doprowadza do niczego dobrego. Pani droga Zofio, prosze nie przyjmowac stanowiska v-ce wtedy pokaze Pani ze cos sie zmieni na lepsze. Narazie pokazala Pani ze pozostawia za soba popiol. Tak jak zrobila Pani z Aniluksem doprowadzajac do jego upadlosci.
kazimierzp 12-12-2010 21:37
@Seb! Czego łżesz? Może napiszę łagodniej! Czemu piszesz nieprawdę? Kiedy pani Czernow odeszła z Aniluxu to firma ta nie była w upadłości. Nie słyszałem też aby obecnie, pod innym kierownictwem, w upadłości się znalazła! Jak chcesz dyskutować to na prawdziwe argumenty, a nie na insynuacje, czy też przekłamania!
~do Seb 12-12-2010 21:38
Co wy z tym Aniluksem - czy tam czasami nie ma zarządu i to on odpowiada za upadłość ?
~x 15-12-2010 19:04
do obu postów powyżej... nie próbujcie wmówić ludziom, że tak duża firma jak Anilux upada w ciągu kilku miesięcy lub nawet roku. Każdy, kto choćby średnio się zna na praktyczndym zarządzaniu wie, że takie firmy upadają bardzo długo... i na długo przed formalnym postawieniem ich w stan upadłości, które jest jedynie stwierdzeniem faktu i postawieniem kropki nad i. Nie twierdzę, że wyłącznie pani Czernow jest odpowiedzialna za upadek Aniluxu, bo firma już jak ją przejmowała nie była w najlepszym stanie, ale przypisywanie wyłącznej winy obecnemu zarządowi jest po prostu niewiarygodnym robieniem ludziom "wody z mózgu". Sądzę, że ktoś taki jak pan Kazimierzp oczywiście zdaje sobie z tego sprawę, co nie przeszkadza mu uprawiać niesmacznego załganego wazeliniarstwa wobec nowej-starej władzy. No ale tak to jest na urzędzie "umarł król - niech żyje król" A "dokonania" pani Czernow w czasie dosyć długiego prezesowania Aniluxowi, były mniej więcej takie same, jak na każdym innym pełnionym pr
~c.d. 15-12-2010 19:21
przez nią stanowisku; jedyne co można powiedzieć o pani Czernow jako prezydencie, wiceprezydencie, prezesie, radnym itd itd, to to że te funkcje pełniła; tak samo jak zwykle, z efektami jak zwykle...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group