Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 7210
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ślubowanie pierwszaków przed ołtarzem

Poniedziałek, 13 września 2010, 15:56
Aktualizacja: 22:23
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Ślubowanie pierwszaków przed ołtarzem
Fot. Robert Ignaciak
Dziś w kościele pod wezwaniem Świętych Erazma i Pankracego odbyła się uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów w poczet uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno–Turystycznych. Ceremonię uświetnił biskup pomocniczy diecezji legnickiej ksiądz Marek Mendyk.

Dzięki życzliwości byłego dziekana księdza prałata Franciszka Krosmana nawiązała się do dziś trwająca przyjaźń pomiędzy ZSEiT i parafią św. Erazma i Pankracego. Jak co roku dzięki gościnności obecnego dziekana Bogdana Żygadło, proboszcza parafii, młodzież klas pierwszych uczestniczyła w uroczystej mszy połączonej z aktem ślubowania pierwszoklasistów.

Zamiast kazania, pierwszoklasiści usłyszeli od biskupa Marka Mendyka anegdotkę o trudnościach przyswajania wiedzy szkolnej z czasów szkolnych biskupa, zakończoną szczęśliwie. Opowieść rozluźniła stremowanych uczniów przed samym złożeniem aktu ślubowania.

Przedstawiciele klas pierwszych przystąpili do ceremonii ślubowania prowadzonej przez dyrektor szkoły Joannę Marczewską oraz pozostałych uczniów technikum: ekonomicznego, hotelarskiego i obsługi turystycznej.
Po zaślubinach uczniowie zostali zaproszeni przez samorząd uczniowski oraz starszych kolegów na otrzęsiny, gdzie w granicach rozsądku zostali poddani wielu próbom w różnych konkursach.

Obecny rok dla Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych jest czasem szczególnym ze względu na zbliżający się jubileusz 65-lecia działalności placówki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (65)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1068
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group