Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 6103
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Ślubowanie klasy wojskowej w Piechowicach

Środa, 22 marca 2017, 8:21
Aktualizacja: Czwartek, 23 marca 2017, 7:28
Autor: Joanna P.
Piechowice: Ślubowanie klasy wojskowej w Piechowicach
Fot. Joanna P.
Wczoraj (21.03) w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach odbyło się uroczyste ślubowanie klasy wojskowej. Obecnie w technikum wojskowym uczy się 42 uczniów, którzy pod okiem zawodowców są przygotowywani do pracy w służbach mundurowych.

W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach uczniowie klasy wojskowej złożyli ślubowanie. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta, powiatu jeleniogórskiego, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca. Nie zabrakło również rodzin składających ślubowanie uczniów.

W tym roku w technikum o kierunku wojskowym uczy się 42 uczniów, w tym 11 dziewczyn. Klasa wojskowa przygotowuje młodzież do podjęcia pracy w służbach mundurowych, takich jak wojsko, policja, straż pożarna i straż miejska.

Uczniowie klasy wojskowej w ramach nauki odbywają zajęcia z musztry, walki wręcz, zapoznają się z budową broni oraz nabywają umiejętności strzeleckie. Ponadto klasy wojskowe mają dużo zajęć sprawnościowych oraz praktycznych ćwiczeń z zakresu terenoznawstwa i orientacji w terenie.

Absolwenci technikum o tym profilu będą mogli kontynuować edukację na uczelniach cywilnych, na kierunkach z zakresu bezpieczeństwa publicznego. Jak relacjonują sami uczniowie, są zadowoleni z wyboru szkoły, ponieważ odbywają dużo ciekawych i aktywnych zajęć.

Uczniowie po otrzymaniu aktów ślubowania, na koniec uroczystości przygotowali krótki pokaz musztry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group