Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3113
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Słone koszty srogiej zimy

Czwartek, 14 stycznia 2010, 13:27
Aktualizacja: Piątek, 15 stycznia 2010, 8:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Słone koszty srogiej zimy
Fot. TEJO
Ponad milion dwieście tysięcy złotych kosztowała dotychczas zimowa akcja odśnieżania miasta. – W budżecie na ten cel zabezpieczyliśmy 10 mln zł – zapewnił dziś Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry. Dziś pracownicy MPGK wywozili śnieg z kolejnych ulic w centrum.

Siedem tysięcy kilometrów przejechanych od 8 stycznia do dziś i ponad półtora tysiąca ton mieszanki soli i piasku wysypanych na ulice i chodniki. 4,5 tys. km przejechały pługopiaskarki, 2,5 tysiąca – same pługi. Oto dotychczasowy bilans akcji walki ze skutkami zimnej pory roku, która w styczniu mocno dała się we znaki mieszkańcom całego kraju.

- Jako jedno z nielicznych miast podjęliśmy się wywozu śniegu z ulic centrum – podkreślił Marek Obrębalski. – To dla dobra mieszkańców, dla których chodzenie po śniegu jest uciążliwe – dodał. Zwały brei zgarniętej z traktów śródmieścia wywożone są poza teren zabudowany, na ulicę Zgorzelecką.

Dziś służby drogowe pracowały na ulicy 1 Maja i Bankowej. Tu w ruch poszły specjalne śnieżne odkurzacze, którymi udrożniono zasypany chodnik przy tym ostatnim trakcie. W centrum jest coraz lepiej, niestety – o obrzeżach tego powiedzieć się nie da. Wystarczy przejść kilkaset metrów ulicą Wolności, aby napotkać na chodniki, z których nikt – od początku śnieżyc – śniegu nie odgarnął.

Mimo to prezydent Obrębalski ocenia dobrze przeprowadzenie akcji „zima”. – Drogowcy z poświęceniem pracują 24 godziny na dobę. Należy im się za to wdzięczność i szacunek – dodał.

Okazją do podsumowania była czwartkowa konferencja prasowa, która ma być w prezydenckim kalendarzu wydarzeniem cyklicznym. Poruszono także inne tematy, o których na bieżąco będziemy informowali.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
213
Tak
32%
Nie
61%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group