Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6641
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ślizgawka ruszy jednak w czwartek

Środa, 14 listopada 2007, 17:52
Aktualizacja: 17:53
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Ślizgawka ruszy jednak w czwartek
Fot. rylit
Zamieszanie wokół lodowiska w Parku Zdrojowym. Miało być otwarte w środę, ale termin przesunięto we wtorek na porę nieokreśloną. Ta pora w środę okazała się określona: 15 listopada.

Jak poinformował Marcin Ryłko z urzędu miejskiego, otwarcie sztucznego lodowiska w Cieplicach odbędzie się w czwartek o godzinie 18.

Na inaugurację lodowiska łyżwiarze czekają od dawna. Miasto już latem chwaliło się zimową atrakcją. Pierwotnie termin otwarcia wyznaczono na środę, jednak w przeddzień odwołano uroczystość. Powód: kłopoty z taflą. Czwartkowy termin podobno nie zostanie odwołany.

Na otwarciu ma stawić się mocna reprezentacja samorządowców. Oprócz prezydenta Marka Obrębalskiego, zapowiedziano przyjazd marszałka dolnośląskiego Andrzeja Łosia oraz saksońskiego ministra gospodarki i pracy Thomas’a Jurka.
Organizatorzy nie podali, czy i kto wykona pierwszego axela, czy też salto mortale. Oczywiście wszystko pod okiem obsługi z Międzyszkolnego Ośrodka Sportu.

Przypomnijmy, że cieplicka tafla będzie otwarta przez siedem dni w tygodniu od 10 do godz. 21. 30. Wstęp dla dorosłych będzie kosztował 2 złote za godzinę. Dzieci, emeryci i renciści wchodzą za darno. Wypożyczenie łyżew: 3 złote. Maksymalnie na tafli będzie mogło przebywać około 40–50 osób. Lodowisko będzie czynne do 31 marca, o ile wcześniej aura nie zaskoczy wysokimi temperaturami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group