Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9645
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ślizgawica na chodnikach

Wtorek, 29 grudnia 2009, 12:54
Aktualizacja: Środa, 30 grudnia 2009, 8:09
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ślizgawica na chodnikach
Fot. TEJO
Wczoraj mokry śnieg z deszczem, a w nocy – mróz. Skutek łatwy do przewidzenia. Gołoledź, która szczególnie daje się we znaki pieszym. Administratorzy lub właściciele wielu posesji zapomnieli o posypaniu chodników piaskiem i solą.

Na śliskie chodniki piesi narzekają od samego rana. Lód odtajał tylko tam, gdzie sięgają promienie słońca. W ocienionych miejscach – ze względu na ujemną temperaturę panującą w ciągu dnia – wciąż jest bardzo ślisko. Przykład: aleja Wojska Polskiego po lewej stronie w kierunku Cieplic, także na przystankach autobusowych, o które powinien dbać Miejski Zakład Komunikacyjny sp. z o. o. Trzeba bardzo uważać, aby nie wywinąć orła. Podobnie jest przy wielu bocznych ulicach. W centrum – nieco lepiej. Jednak na placu Ratuszowym – poza wydeptanymi ścieżkami – można jeździć na łyżwach.

Zawalili administratorzy i właściciele budynków, którzy powinni zadbać o stan chodnika przed swoimi budynkami. Muszą odgarniać stamtąd śnieg i usuwać lód lub sypać piaskiem ewentualnie solą. Taki obowiązek nakłada na nich regulamin utrzymania czystości w Jeleniej Górze. Konsekwencje ma wyciągać straż miejska. Niestety, przed godz. 12 nie natknęliśmy się w mieście na żaden patrol, który sprawdzałby nawierzchnię chodników.

Ślizgawica jest szczególnie uciążliwa dla ludzi starszych, którzy z duszą na ramieniu, często o kulach, pokonywali powolutku oblodzone odcinki chodników. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja wróci do normy, kiedy się nieco ociepli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1177
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group