Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 6967
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Śliskie czasy dla lodowisk

Poniedziałek, 10 marca 2008, 14:30
Aktualizacja: Wtorek, 11 marca 2008, 7:50
Autor: Angela
Jelenia Góra: Śliskie czasy dla lodowisk
Fot. TEJO
Wiosna u bram, ale lodowisko w Cieplicach trzyma się nieźle. Działa za wyjątkiem pór, kiedy grzeje słońce. W pozostałym okresie otwarcia można się ślizgać do woli. Za to plastykowe cudo, które miało do początku kwietnia być testowane na placu Ratuszowym, zniknęło po inauguracji jubileuszu 900–lecia miasta. Miasto zrezygnowało z zakupu za 200 tysięcy złotych.

Polimerowa ślizgawka, która była testowana na placu Ratuszowym, zniknęła. Lodowisko bez lodu działało zaledwie dwa tygodnie. Zgodnie z zapowiedzią zostało złożone na czas inauguracji 900-lecia miasta i występu grupy Malabar. Miało wrócić. Nie wróciło.

Wcześniej przez większość dnia tafla była pusta. Bo poza zorganizowanymi grupami młodzieży ze szkół, niewielu jeleniogórzan korzystało z atrakcji. Miasto nie wykluczało jej zakupu za 200 tysięcy złotych. Ostatecznie zrezygnowano.

- Lodowisko pojechało do Ostrowa Wielkopolskiego na prezentację, w Jeleniej Górze juz go nie będzie - powiedział Ewa Szlachta przedstawicielka Special Ice Polska. - Była propozycja, by na jakiś czas ustawić go na placu jakieś jeleniogórskiej szkoły, ale nikt na czas się nie złosił. Jedna uczyniła to po czasie - dodała

Zastępca prezydenta Jerzy Łużniak mówi, że sztuczna ślizgawka nie cieszyła się zbyt wielkim zainteresowaniem mieszkańców a poza tym jego zdaniem są w mieście ważniejsze inwestycje jak na przykład baseny termalne.

Tymczasem ślizgawka w Cieplicach zamykana jest w godz. 11.00 – 14.00. Wówczas lód zamienia się w jedną wielką plamę wody. Jak zapewnia Artur Smoleński, kierownik lodowiska, jeśli temperatura gwałtownie nie wzrośnie, ze ślizgawki mieszkańcy będą mogli korzystać co najmniej do końca marca.

Niewielu mieszkańców wie i wierzy w to, że przy tak ciepłej pogodzie można jeszcze pojeździć w Cieplicach na łyżwach. Okazuje się jednak, że można. Poza godzinami najwyższej temperatury, w których wejście na taflę wypełnioną wodą jest raczej ryzykowne.

Z lodowiska korzysta spora grupa mieszkańców zarówno dzieci, jak i dorosłych. W Parku Zdrojowym śliska atrakcja ma pozostać do końca marca, ale jak mówi Jolanta Hanusz , dyrektor Zespołu Obsługi w Jeleniej Górze jeśli temperatura nie podniesie się zbyt gwałtownie być może pozostanie ono nawet przez kwiecień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
643
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group