Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 8164
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Śledztwo ws. KPR–u umorzone

Piątek, 8 listopada 2019, 14:42
Aktualizacja: 14:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Śledztwo ws. KPR–u umorzone
Fot. archiwum
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze umorzyła śledztwo w sprawie Klubu Piłki Ręcznej, które było wszczęte po zawiadomieniu przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry – Jerzego Łużniaka.

Przypomnijmy, zawiadomienie złożył w maju br. prezydent Jeleniej Góry, po czym w efekcie postępowania sprawdzającego, Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze wszczęła śledztwo dotyczące nadużycia udzielonych uprawnień, a także niedopełnienia obowiązków oraz przedłożenia nierzetelnych dokumentów przez członków zarządu Klubu Piłki Ręcznej Jelenia Góra, jego skarbnika oraz osobę prowadzącą księgi rachunkowe klubu. Śledztwo dotyczyło nierzetelnego wykorzystania dotacji otrzymanej w ramach umów na realizację zadań przez Klub Piłki Ręcznej Jelenia Góra. Kwota wyrządzonej szkody została określona jako nie mniejsza, niż 200 tysięcy złotych.

W przeprowadzonym śledztwie nie stwierdzono, aby doszło do wypełnienia znamion przestępstwa - w związku z czym postępowanie zostało umorzone - powiedział Tomasz Czułowski z jeleniogórskiej prokuratury.

Klub Piłki Ręcznej Jelenia Góra był kontynuatorem tradycji szczypiorniaka w stolicy Karkonoszy (po Jelfie, Vitaralu) - przez 21 lat bez przerwy, kibice mogli oglądać w naszym mieście najlepsze polskie zespoły, a nawet na szczeblu europejskim. Kłopoty finansowe sprawiły, że piękna historia została przerwana - większość zawodniczek odeszła do innych klubów, a od poziomu pierwszej ligi (druga klasa rozgrywkowa) jeleniogórzanki w odmienionym składzie występują pod szyldem - MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Decyzja prokuratury nie jest jeszcze prawomocna. Na razie nie udało się uzyskać komentarza ze strony władz miasta - do tematu wrócimy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
11%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
5
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
66
Tak
76%
Nie
14%
Było blisko...
11%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group