Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7758
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Śledztwo w sprawie tragicznego pożaru

Wtorek, 19 lutego 2019, 6:12
Aktualizacja: Środa, 20 lutego 2019, 8:25
Autor: WAC
Jelenia Góra: Śledztwo w sprawie tragicznego pożaru
Fot. Użyczone
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo w sprawie pożaru w opuszczonym domu wczasowym „Polon” w Szklarskiej Porębie, w którym w miniony piątek (15.02) zginęły cztery osoby.

Ofiary to najprawdopodobniej bezdomni, którzy koczowali w cieszącym się złą sławą budynku. Jak mówi prokurator Piotr Pietrykiewicz z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze - sekcja zwłok ma odbyć się w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu, bo bez przeprowadzenia specjalistycznych badań, w tym testów DNA, niemożliwe jest stwierdzenie tożsamości ofiar.

Prokuratorskie śledztwo ma ustalić, czy pożar został wywołany umyślnie poprzez podpalenie, czy też doszło do zaprószenia ognia.

Tuż po ugaszeniu ognia, rozpoczęły się czynności prokuratorskie z udziałem biegłych. Zabezpieczono między innymi fragmenty materacy, koców i innych przedmiotów, które znajdowały się w pomieszczeniu, gdzie znaleziono zwłoki. Teraz specjaiści sprawdzą, czy miały one kontaktu z benzyną, rozpuszczalnikami lub innymi cieczami palnymi, co mogłoby wskazywać na podpalenie.

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
14
74%
Smuci
0
0%
Złości
4
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group