Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 5997
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Śledztwo w sprawie tragedii w Piechowicach

Wtorek, 5 grudnia 2017, 9:04
Aktualizacja: Środa, 6 grudnia 2017, 6:21
Autor: T.Cz./jel
Jelenia Góra: Śledztwo w sprawie tragedii w Piechowicach
Fot. Użyczone
Wczoraj (4.12) Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania pożaru w Piechowicach nocą z 2 na 3 grudnia br., w wyniku którego doszło do śmierci trojga dzieci w wieku 8, 6 i 4 lata.

- W toku dotychczasowego postępowania na miejscu zdarzenia, pod przewodnictwem prokuratora, zostały przeprowadzone oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, który będzie w tej sprawie wydawał opinię co do przyczyn i okoliczności, w jakich doszło do pożaru – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, prokurator Tomasz Czułowski.

- Przesłuchano szereg osób w charakterze świadków, w tym matkę zmarłych dzieci, która w chwili zdarzenia nie przebywała w lokalu, a także ich dziadka, który pozostawał w mieszkaniu wraz z dziećmi. Osoby te poddano badaniu stanu trzeźwości, które nie wykazało, aby znajdowały się pod wpływem alkoholu. Przesłuchano także inne osoby, w tym część spośród pozostałych mieszkańców budynku – dodaje Tomasz Czułowski.

Zabezpieczono także dokumentację z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piechowicach dotyczącą pokrzywdzonej rodziny. Prokuratura będzie również weryfikowała, czy upoważnione do tego organy w sposób prawidłowy kontrolowały, czy nad dziećmi sprawowana była właściwa opieka ze strony rodziny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group