Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6619
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: SLD krytykuje nowe zasady „śmieciowe” w Jeleniej Górze

Sobota, 15 czerwca 2013, 8:51
Aktualizacja: 9:05
Autor: Mea
Jelenia Góra: SLD krytykuje nowe zasady „śmieciowe” w Jeleniej Górze
Fot. Mea
Konferencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej w sprawie unieważnienia przetargu na wywóz odpadów w Jeleniej Górze, odbyła się wczoraj (14.06.) w jeleniogórskiej siedzibie partii. – Źle się stało – powiedział Robert Obaz, sekretarz powiatowego SLD.

- Jedna z firm założyła, że jedynie 40 % jeleniogórzan będzie segregować odpady, a 30% nie. Wyliczyła, że przez trzy lata będzie to kosztować 56 mln i tyle mieliby zapłacić mieszkańcy, co jest zbyt dużą kwotą. Stawki zostały ustalone zbyt wysoko, np. w Gorzowie Wielkopolskim koszt wywozu śmieci segregowanych to 8 zł, a niesegregowanych 12 zł, a u nas władze ma to kosztować odpowiednio 18 zł i 28 zł. A wychodzi na to, że może być jeszcze drożej - mówił Robert Obaz.

- Chcemy, by prezydent nie spieszył się z organizacją kolejnego przetargu. Należy jeszcze raz przeanalizować koszty. Apelujemy do prezydenta, by spotkał się z jeleniogórskimi klubami radnych, by wypracować nowy system. Ważne są też konsultacje społeczne – powiedział Robert Obaz.

Przeciwny pośpiesznemu wprowadzaniu nowych cen jest przewodniczący rady powiatowej SLD w Jeleniej Górze Piotr Paczóski. - Nawet przedsiębiorstwo miejskie, jakim jest MPGK musi kierować się względem ekonomicznym i musi na siebie zarobić, więc podało wysokie stawki. Dlatego trzeba jeszcze raz, na spokojnie, obliczyć ceny wywozu odpadów. Unieważnienie przetargu świadczy o tym, że od początku przedsięwzięcie było źle przygotowane – podkreślał przewodniczący.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group