Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6611
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sławy lotnictwa w Jeleniej Górze

Poniedziałek, 24 maja 2010, 10:18
Aktualizacja: 10:19
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Sławy lotnictwa w Jeleniej Górze
Fot. Organizatorzy
Już jutro stolica Karkonoszy będzie gościć mistrzów polskiego i światowego lotnictwa. Przez dwa dni odbywać się będą treningowe loty. Goście wezmą udział w 30. jubileuszowych ogólnopolskich zawodach im. Zdzisława Dudzika.

Spośród prawdziwych mistrzów do Jeleniej Góry przyjadą m.in. aktualni mistrzowie świata Krzysztof Wieczorek, Janusz Darocha, Michał Wieczorek i wielu innych, którzy na wszystkich kontynentach zdobywali tytuły mistrzów świata. Poszczególne konkurencje zawodów rozpoczną się już w najbliższy czwartek, a w piątek piloci zaprezentują swoje umiejętności m.in. w konkurencjach nawigacyjnych i lądowań, które będą mogli podziwiać mieszkańcy.

Najciekawsze i najbardziej widowiskowe dla mieszkańców konkurencje rozpoczną się w piątek około godziny 18.00. Będzie to konkurencja lądowań. Zapraszamy wszystkich, ponieważ jest to niesamowite zjawisko, gdzie samoloty na bardzo małej prędkości muszą przyziemić w szczegółowo określonym miejscu. Podczas tych lądowań naprawdę widać kunszt i mistrzostwo tych pilotów. Wśród tych osób, które będą startowały, jest co najmniej dziesięciu mistrzów świata i Europy - mówi Jacek Musiał, dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego.

Uroczyste zakończenie zawodów i rozdanie pucharów zwycięzcom planowane jest w sobotę o godzinie 20.00. Z Jeleniej Góry mistrzowie wyjadą w niedzielę. Zdobycie punktów w rankingu pucharów Polski gwarantuje zawodnikom miejsce w ścisłej reprezentacji na rok przyszły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group