Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7271
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Skwery kwitną, fontanny czekają na maj

Czwartek, 19 kwietnia 2018, 7:04
Autor: MPGK
Jelenia Góra: Skwery kwitną, fontanny czekają na maj
Fot. MPGK
Na jeleniogórskich skwerach, trawnikach i placach kwitnie około 100 tys. tulipanów. Kilka tysięcy z nich można oglądać u zbiegu ulicy Wolności i Al. Wojska Polskiego. To jeden z najpiękniejszych zakątków miasta.

Oprócz tulipanów na skwerze między dwoma głównymi ulicami Jeleniej Góry kwitnie także kilka tysięcy krokusów i niemal tysiąc bratków, a także forsycje i śliwy, które pracownicy MPGK przycinają 4-5 razy w ciągu roku.

- Po 15 maja posadzimy 550 celozji i około 500 sztuk żeniszka - mówi Piotr Hamowski z MPGK. - W wieży kwiatowej będzie około 140 pelargonii drobnokwiatowej. W najbliższym czasie wyczyścimy także i odmalujemy szachowego konika.

Już 1 maja uruchomiona zostanie fontanna, która od wielu lat stanowi największą atrakcję tego miejsca. Pięknie prezentować się będzie również po zmroku, gdy podświetlą ją specjalne lampy. Oprócz niej woda tryśnie jeszcze w siedmiu pozostałych fontannach, którymi opiekuje się MPGK: w Parku Zdrojowym, Parku Norweskim, obok Uzdrowiska Cieplice, w Sobieszowie oraz na Placu Ratuszowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group