Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 7906
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Skuteczne powiadomienia

Środa, 31 marca 2010, 8:36
Aktualizacja: 8:39
Autor: Ania
Mieszkańcy Kowar, chcący poinformować straż pożarną o zaistniałym zagrożeniu, powinni wybierać tradycyjny numer telefonu alarmowego, czyli 998, zamiast dzwonić na numer stacjonarny Miejskiej Służby Ratowniczej.

Jeden z mieszkańców Kowar, proszący o anonimowość, zgłosił się ostatnio do naszej redakcji w sprawie „milczącego” telefonu MSR-u. Kilkakrotnie próbował się dodzwonić, korzystając z numeru stacjonarnego placówki, ale nie udało się mu. Nie rozumiał, dlaczego nikt nie podnosi słuchawki.

Dyrektor kowarskich służb ratowniczych Janusz Piepiora tłumaczy, że telefonu nikt nie odbierał, bo strażacy ratownicy mogli być w terenie. W MSR nie ma stanowiska dyspozytora, bo jest to w kompetencji Miejskiego Stanowiska Kierowania. Jest to zgodne z porozumieniem z PSP. Tak jest od zmian organizacyjnych, które nastąpiły trzy lata temu.

Janusz Piepiora podkreślił, że telefon do MSR nie jest numerem alarmowym. Przyznał też, że dochodziły do niego sygnały o problemach z dodzwonieniem się do kierowanej przez niego instytucji.
– Bardzo często jest tak, że strażacy ratownicy są na akcji i nie ma nikogo w dyżurce – mówi Janusz Piepiora. – Dzisiaj na przykład prowadzona była akcja koronowania drzew przy ulicy Gielniaka. Szef miejskich ratowników tłumaczy, że w takich przypadkach ma z podwładnymi łączność radiową.

Ostatecznie po naszej interwencji zostały zmienione numery telefonów podane na internetowej stronie kowarskiego Biuletynu Informacji Publicznej. Korzystając z tych, podanych wcześniej, trudno byłoby się dodzwonić do placówki.

– Alarmowym numerem w razie pożaru jest 998, po jego wykręceniu słuchawkę podniesie dyżurny operacyjny z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze i on podejmie dalsze działania – mówi kapitan Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy jeleniogórskiego komendanta PSP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1032
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group