Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7304
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Skrzyżowanie poczeka na doświetlenie

Poniedziałek, 14 września 2015, 10:30
Aktualizacja: 15:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Skrzyżowanie poczeka na doświetlenie
Fot. Użyczone
Niebezpieczne przejście dla pieszych ulic Podgórzyńskiej i Bohaterów Września w Jeleniej Górze, gdzie dochodziło już do kilku wypadków, musi poczekać do przyszłego roku na doświetlenie oraz zainstalowanie kamery monitoringu miejskiego.

Po wypadku, do jakiego doszło w tym miejscu na początku sierpnia br., radny Konrad Sikora złożył interpelację do Prezydenta Jeleniej Góry, by Miasto doświetliło przejście dla pieszych oraz zainstalowało kamerę monitoringu miejskiego. W odpowiedzi wiceprezydent Jerzy Łużniak poinformował, że kamera znajduje się na pobliskim skrzyżowaniu ulic Podgórzyńskiej i Cervi, a wniosek w tej sprawie radnego Sikory zostanie rozpatrzony przy rozbudowie miejskiego monitoringu.

Z kolei doświetlenie niebezpiecznego przejścia na drodze wylotowej z Jeleniej Góry w kierunku Podgórzyna, z uwagi na brak środków w roku bieżącym, zostanie wykonane w pierwszych miesiącach 2016 r. wraz z montażem znaków D-6 aktywne „przejście dla pieszych” - zapewnia zastępca Marcina Zawiły.

Konrad Sikora apelował również o wykonanie remontu nawierzchni ulicy XX-lecia, co również spotkało się z zapewnieniem wykonania, gdy pojawią się środki finansowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group