Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7379
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Skrzynki „Głos Seniora” w gminie Podgórzyn

Środa, 25 października 2017, 8:05
Autor: WAC
Podgórzyn: Skrzynki „Głos Seniora” w gminie Podgórzyn
Fot. Użyczone
Już wkrótce we wszystkich miejscowościach w gminie Podgórzyn, z inicjatywy tamtejszej Gminnej Rady Seniorów, pojawią się skrzynki za pośrednictwem których osoby starsze będą mogły wyartykułować swoje problemy.

Zakup skrzynek „Głos Seniora” jest elementem akcji realizowanej na terenie gminy Podgórzyn w ramach projektu LGD Partnerstwa Ducha Gór "Seniorzy decydują Gminne Rady Seniorów”, finansowanego z Rządowego Programu ASOS2014-2020.

W założeniu skrzynki mają być pomocą dla osób w podeszłym wieku, które z powodu niepełnosprawności, czy innych przyczyn, także natury rodzinnej czy środowiskowej, mają kłopoty w informowaniu o swoich, często bardzo istotnych potrzebach. Teraz będą mogli je rozwiązać wrzucając do skrzynki karteczkę z krótkim opisem problemu, np z prośbą o pomoc w zrobieniu podstawowych zakupów (żywności, leków itp.), w dotarciu do lekarza czy w wielu innych kłopotach codziennych.

Zawartość będzie wyjmowana przez osobę ze środowiska seniorów co najmniej raz w tygodniu i przekazywana następnie do osób i instytucji mogących udzielić oczekiwanego przez osobę starszą wsparcia. Obecnie trwa ustalanie, w jakich konkretnie miejscach w poszczególnych wsiach zostaną zainstalowane skrzynki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group