Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6998
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Skrót do nieszczęścia

Poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 13:51
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Skrót do nieszczęścia
Fot. Archiwum Domowe
Przechodzą w niedozwolonych miejscach przez obwodnicę.

Zamknięte przejście dla pieszych przez ul. Jana Pawła II na wysokości Paderewskiego (w wypadkach zginęły tam w ostatnich miesiącach cztery osoby) przestało być problemem dla kierowców, mieszkańców, policji oraz straży miejskiej.

Nie znaczy to jednak, że mieszkańcy Zabobrza wzięli sobie do serca niebezpieczeństwo, jakie wynika z przekraczania obwodnicy tam, gdzie jest to zabronione.
Zwrócił nam na to uwagę pan Henryk, nasz Czytelnik, który obserwował miejsce niedaleko marketu Carrefour.

– Od kilku lat brakuje kilku elementów barierki ochronnej a mieszkańcy Zabobrza zrobili sobie skrót przez jezdnię, gdzie jest natężony ruch pojazdów z
kierunku Wrocławia i do Wrocławia. Przechodzący bardzo często zmuszają kierowców do gwałtownego hamowania lub niebezpiecznych manewrów
omijających pieszych. Na razie kończy się użyciem sygnałów, gestykulacją w kierunku pieszych i piskiem opon – pisze pan Henryk.

Aby gołosłownym nie być, sfotografował z okna łamanie przepisów nie tylko przez ludzi młodych i sprawnych, ale też starszych. Przez dziurę w barierce przeciskają się na pozór niezbyt mobilni emeryci płci obojga. Często z torbami pełnymi zakupów. Niewiele sobie robią z ryzyka.

Mundurowym znany jest fakt łamania przepisów i robią, co mogą, aby ludzi upominać. Jak widać, niezbyt skutecznie. Z kolei Miejski Zarząd Dróg i Mostów o uszkodzonej barierce zapomniał.
Warto ją naprawić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group