Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5577
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Skrócone dzieciństwo

Poniedziałek, 15 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 października 2007, 9:38
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Skrócone dzieciństwo
Fot. Archiwum
Sześcioletnie dzieci pomaszerują do szkoły.

O tym, co łączy wszystkie ugrupowania polityczne, rozpisuje się Dziennik w poniedziałkowym wydaniu. To obniżenie progu wieku, od którego dzieci mają rozpoczynać naukę w szkole podstawowej do sześciu lat, a nawet pięciu i pół roku życia.

Parlamentarzyści podkreślają, że to najważniejsza zmiana, która potrzebna jest polskiej oświacie. I zostanie ona dokonana bez względu na to, kto wygra wybory. Jedność poglądów w tej sprawie jednoczy wszystkie opcje polityczne: od lewa do prawa.

Agnieszka Krawczyk, psycholog i pedagog, sceptycznie odnosi się do tego pomysłu. – To, że w krajach europejskich ten wiek jest obniżony, nie oznacza wcale zmian na lepsze w Polsce – podkreśla. – W krajach zachodnich jest zupełnie inna szkolna rzeczywistość, bardziej przyjazna młodszym uczniom. W Polsce czegoś takiego nie ma. Należałoby najpierw zadbać o stworzenie warunków dla sześciolatków, a później – posyłać je do szkoły, a nie wtłaczać dzieci w tryby współczesnej edukacji, gdzie uczyć się będzie wraz z dorastającymi nastolatkami.

Jak podaje Dziennik propozycja PO i PiS jest taka, aby w przyszłym roku szkolnym do zerówek poszli sześciolatkowie i ci pięciolatkowie, którzy
urodzili się w pierwszej połowie roku. - W kolejnym roku ta grupa poszłaby do pierwszej klasy, a do zerówek pozostała część, wtedy już sześciolatków, i pięciolatkowi – podaje gazeta. Z kolei LiD chce pozostawić ten wybór rodzicom, którzy mogliby skonsultować decyzję z psychologiem.

A jakie jest zdanie Internautów Jelonki.com?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group