• Piątek, 22 listopada 2019
  • Godz. 13:02
  • Imieniny: Cecylii, Marka, Stefana, Wszemiły
  • Czytających: 8289
  • Zalogowanych: 25
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Skorzystaj z bezpłatnych porad – od poniedziałku

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 20 lutego 2016, 11:39
Aktualizacja: Czwartek, 25 lutego 2016, 8:01
Autor: 112
Fot. Archiwum
Ministerstwo Sprawiedliwości , Prokuratura Generalna oraz Komenda Główna Policji od 22 do 27 organizują na terenie całej Polski przedsięwzięcie pn. „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”, którego zasadniczym celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób, które zostały pokrzywdzone w wyniku przestępstw. W tym roku w Jeleniej Górze dyżury pełnione będą w Prokuraturze Rejonowej przy ul. Matejki 17.

W tych dniach od godz. 10.00 do 15.00 dyżury w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze pełnić będą codziennie: prokurator, policjant z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a także przedstawiciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jeleniej Górze, Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Jeleniej Górze, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Jeleniej Górze, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze, Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze, Stowarzyszenia Pomocy Akson we Wrocławiu.

Dyżury te mają charakter interdyscyplinarny i mają na celu udzielenie pomocy ofiarom przestępstw, poinformowanie o przysługujących im prawach, jak również przekazanie informacji o działających w Jeleniej Górze i na terenie powiatu jeleniogórskiego instytucjach pomocowych udzielających pomocy na co dzień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~zniespaczniony 20-02-2016 14:20
Czy aby pomoc ta ograniczona jest do przemocy skierowanej przeciwko osobom fizycznym , czy też bezprawiu organów administracji i sądownictwa? Niestety przypadków z tej drugiej grupy jest stosunkowo dużo, przy czym niestety z uwagi na układy, kolesiostwo , itp. czynniki od lat ten wrzód stale się rozwija i umacnia. Ciężar gatunkowy tych szkód wielokrotnie przekracza szkody tej pierwszej grupy. A oferowane spotkania z ww. osobami ( oficjelami) jedynie służą do zaliczenia kolejnego dobrodziejstwa kolejnych przefarbowanych politycznie dobrodzieji, tym bardziej, że niektórzy np. KOD pobrzękują szbelka nowych wyborów już drobiąc nożynkami i rączkami śliniąc się na nowe kolesiowskie stanowiska.
~wydojony przez PO 20-02-2016 20:10
Kruk krukowi oka nie wykole w tym sądownictwie jeleniogórskich sądów. Liczy się tylko kasa zabrana niewolnikom by elita władzy miała się dobrze. Nadal niszczy się dokument dowody i fałszywe wykonane przez administrację publiczną podkłada by chronić swoje zadki za błędy władzy. Nastał czas rozliczenia nie dla wszystkich kolesi prawniczej sitwy. Omijajcie sądy i urzędy by was nie zapamiętali.
~WYRZUTEK 21-02-2016 12:30
Idźcie i mówcie, przynoście dowody na niesprawiedliwość i nieprawidłowości a oni będą wiedzieli jak się bronić i mataczyć. Co najwyżej sobie pogadacie. Poskarżycie się NA NICH DO NICH !!! Toż to szajka dobrze zorganizowana. Banda krętaczy i oszustów!
~mika111 21-02-2016 14:38
A najważniejsza jest miłość ! Jeśli się tego nie rozumie to nie jest się człowiekiem , którego Bóg stworzył na swój obraz i podobieństwo. Miłość to jedyny dar , który przybliża Niebo . Tylko ci , którzy kochali , kochają i będą kochać mogą wiedzieć czym jest to miejsce do którego idziemy , a które straciliśmy . Miłość jest dana tylko raz , jest kluczem do szczęścia wiecznego , na co dzień to dobroć i nieustanne : Kocham Ciebie jak siebie samego , bowiem jesteśmy jednym !!!
~ 23-02-2016 10:29
Ja nie mogę skorzystać z tej pomocy, należę do tego gorszego sortu.
~321 23-02-2016 18:20
Idzcie, idzcie po porarade, to zalorza wam teczke.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group