Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 6005
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Skoki przed pałacem

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 22 sierpnia 2009, 12:47
Aktualizacja: 12:50
Autor: Mar
Fot. Rylit
Wczoraj i dzisiaj przygotowywano na placu Piastowskim w Cieplicach arenę zmagań zawodników w bardzo widowiskowych konkurencjach rowerowych BMX. Dirt Jump, Trial czy Flatland to nazwy konkurencji, doskonale znane miłośnikom ekstremalnej jazdy na rowerach.

Jednak zupełnie nieznane i nie kojarzone z wyczynami chłopców na niskich rowerach, wywijających harce również na jeleniogórskich ulicach. Teraz będzie okazja wszystko obejrzeć na żywo.

By uprawiać Dirt jumping, nie wystarczy jeździć na specjalnym rowerze. Ważny jest przede wszystkim teren do jazdy, czyli tzw. hopy – utwardzone nasypy o wysokości od 3 do ponad 6 m, które tworzą tory oraz rower, lekki zwrotny i wykonany ze specjalnych części. Jednodniowa arena do takich zmagań jest już prawie gotowa.

To wszystko już jutro. Od godziny 12 na hopkach, podestach i przeszkodach swoje umiejętności pokazywać będą czołowi zawodnicy w kraju. Wszystko pod nazwą Dirt Town.

Wcześniej, o godzinie 11 z placu Ratuszowego ruszy coroczna Parada Rowerów. Jej uczestnicy przejadą blisko 10 kilometrów na plac Piastowski, gdzie będą mogli podziwiać rozpoczęcie Dirt Town.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~anitka 22-08-2009 21:46
Może mi ktoś mądry wytłumaczy dlaczego ta impreza musi się odbyć na pięknym pl.Piastowskim a nie w parku ,gdzie wydaje mi się jest bardziej odpowiednie miejsce?Ta kupa żelastwa wygląda okropnie,tylko szpeci ten piękny deptak,a poza tym nie obejdzie się bez zniszczeń?
~wronkiewicz 22-08-2009 22:23
hahaha pozdro Patrol! widze, ze udzielasz sie w czynie społecznym ;)
~do Piipi 22-08-2009 23:50
Piipi mam nadzieję ,że Ty jutro zapisujesz się na Pl. Ratuszowym o 8 jako pierwsza i jedziemy do Cieplitkowa na ROWERRACH - do zobaczyska

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group