Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5819
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Skoki przed pałacem

Sobota, 22 sierpnia 2009, 12:47
Aktualizacja: 12:50
Autor: Mar
Jelenia Góra: Skoki przed pałacem
Fot. Rylit
Wczoraj i dzisiaj przygotowywano na placu Piastowskim w Cieplicach arenę zmagań zawodników w bardzo widowiskowych konkurencjach rowerowych BMX. Dirt Jump, Trial czy Flatland to nazwy konkurencji, doskonale znane miłośnikom ekstremalnej jazdy na rowerach.

Jednak zupełnie nieznane i nie kojarzone z wyczynami chłopców na niskich rowerach, wywijających harce również na jeleniogórskich ulicach. Teraz będzie okazja wszystko obejrzeć na żywo.

By uprawiać Dirt jumping, nie wystarczy jeździć na specjalnym rowerze. Ważny jest przede wszystkim teren do jazdy, czyli tzw. hopy – utwardzone nasypy o wysokości od 3 do ponad 6 m, które tworzą tory oraz rower, lekki zwrotny i wykonany ze specjalnych części. Jednodniowa arena do takich zmagań jest już prawie gotowa.

To wszystko już jutro. Od godziny 12 na hopkach, podestach i przeszkodach swoje umiejętności pokazywać będą czołowi zawodnicy w kraju. Wszystko pod nazwą Dirt Town.

Wcześniej, o godzinie 11 z placu Ratuszowego ruszy coroczna Parada Rowerów. Jej uczestnicy przejadą blisko 10 kilometrów na plac Piastowski, gdzie będą mogli podziwiać rozpoczęcie Dirt Town.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group