Sobota, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 10937
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Kraj: „Skok w marzenia” – ruszyła kolejna edycja

Czwartek, 7 maja 2020, 14:18
Aktualizacja: 15:36
Autor: MDvR
Jelenia Góra/Kraj: „Skok w marzenia” – ruszyła kolejna edycja
Fot. użyczone
Sieć handlowa Netto razem z Fundacją Moniki Pyrek rozpoczęła nabór do czwartej edycji Funduszu Stypendialnego „Skok w marzenia”. Już około 30 wybitnie utalentowanych młodych sportowców skorzystało z pomocy Funduszu. Zgłoszenia kolejnych osób przyjmowane są do końca maja tego roku.

Miłość do sportu i niepohamowana chęć zarażania tą pasją wszystkich dookoła – to idea, dzięki której powstała Fundacja Moniki Pyrek, tyczkarki i olimpijki. Do realizowania tej misji przyłączyło się również Netto. W tym celu sieć handlowa wraz z założycielką Fundacji, trzy lata temu uruchomiła Fundusz Stypendialny „Skok w marzenia”. Inicjatywa zrodziła się z chęci wsparcia młodych i wybitnie utalentowanych osób w rozwoju ich sportowych karier. Dotąd z tej możliwości skorzystało już prawie 30 polskich sportowców.

Obecnie trwa nabór do IV edycji Funduszu. Swoją kandydaturę mogą zgłaszać osoby w wieku 16-25 lat, przejawiające ponadprzeciętny talent w dowolnej dziedzinie sportu i chcące rozwinąć skrzydła. Zasady są proste – wystarczy nagrać i opublikować film z prezentacją kandydata oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy do 31 maja 2020 roku. Nagrodę, czyli stypendium sportowe w wysokości 10 tysięcy złotych (wypłacane w miesięcznych transzach), a także fachową opiekę merytoryczną otrzyma 10 wybranych osób. Stypendyści zostaną wyłonieni przez Radę Funduszu, w której zasiadają: prezes Fundacji Monika Pyrek, prezes Netto Janusz Stroka, podróżnik Aleksander Doba oraz dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski.

- Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wesprzeć sportowe talenty, szczególnie w tym trudnym czasie, który stawia tak wiele wymagań i ograniczeń w świecie sportu – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska. – W młodych ludziach tkwi ogromny potencjał, który niewątpliwie warto wykorzystać jak najlepiej. Jednak talent i praca to nie wszystko. Aby ten drzemiący w młodym człowieku potencjał mógł się rozwinąć, potrzebne jest odpowiednie wsparcie. I my chcemy się do tej misji przyłączyć. Poprzednie edycje pozwoliły nam poznać wspaniałych młodych ludzi, pełnych pasji i zaangażowania, którzy dzięki finansowemu wsparciu mogli dalej się rozwijać i spełniać swoje marzenia. Mamy nadzieję, że również przyszli stypendyści z powodzeniem wykorzystają swoją szansę i będą kontynuować lub rozpoczną swoją karierę sportową, która pozwoli osiągnąć im niejeden sukces. Czekamy na to z niecierpliwością – dodaje.

Dotychczasowi stypendyści, wybrani podczas trzech poprzednich edycji Funduszu Stypendialnego „Skok w marzenia”, odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach sportu, także w sporcie seniorskim. Wśród nich są m.in. amatorzy kolarstwa, triathloniści, pływacy, tyczkarze i wielu innych. Na swoim koncie mają tytuły mistrzów świata czy zdobycie kwalifikacji olimpijskich.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy do IV edycji Funduszu Stypendialnego „Skok w marzenia” znajdują się w zakładce Fundusz Stypendialny na stronie https://fundacjamonikipyrek.pl/fundusz-stypendialny/ oraz na profilach Fundacji Moniki Pyrek na Facebooku i Instagramie.

(Biuro Prasowe Netto)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
559
Tak
87%
Nie
8%
To zależy od pogody
6%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – magia w centrum Uzdrowiska
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – gwarny Plac Piastowski
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – mapping na Teatrze
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – Opał i Gibbs na scenie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group