Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 6652
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Skok grozy

Poniedziałek, 16 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 17 lipca 2007, 9:29
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Skok grozy
Fot. Archiwum
Wypadek na basenie. Pechowy pływak zawdzięcza życie ratownikom.

Młodego mężczyznę, który pechowo skoczył do wody i nie wypłynął, uratowali w poniedziałek po południu ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na kąpielisku przy ulicy Sudeckiej

Nie trzeba było długo czekać na takie zdarzenie. Miejska pływalnia na dobre zaczęła działać od soboty, od kiedy znacznie poprawiła się pogoda. W poniedziałek nad wodą przebywały tłumy.
Z relacji świadków wynika, że ratowników o tym, że ktoś się topi, zawiadomił kolega poszkodowanego. Wyłowili oni z wody nieprzytomnego człowieka i na szczęście z powodzeniem rozpoczęli akcję reanimacyjną. Przyjechało pogotowie, które nie musiało już używać specjalnego sprzętu.

Ludzi, którzy obserwowali akcję, zaniepokoił brak defibrylatora, który – ich zdaniem – powinien być na wyposażeniu ekipy ratowniczej na kąpielisku, na którym przebywają setki osób. – Urządzenie nie jest bardzo drogie, w pełni automatyczne i może uratować życie znacznie szybciej niż robili to ratownicy – podkreśla Maciej, jeden ze świadków wypadku.

W minionym sezonie w podobnych okolicznościach wypadkowi uległ 15-letni chłopak. Po zdarzeniu nie stracił wprawdzie przytomności, ale doznał niebezpiecznych urazów, które unieruchomiły go na jakiś czas. Na szczęście wrócił do pełni sił.

Ratownicy proszą wszystkich kąpiących się o rozwagę. Bez niej letnia rozrywka może zakończyć się tragicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (81)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group