Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6771
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Harrachov: Skocznia już gotowa

Sobota, 25 stycznia 2020, 6:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 stycznia 2020, 12:08
Autor: WAC
Harrachov: Skocznia już gotowa
Fot. UM Szklarska Poręba
Dzięki zbiórce publicznej w Czechach i w Polsce oraz środkom uzyskanym z licytacji pamiątek sportowych, przekazanych przez skoczków narciarskich m.in. Adam Małysza udało się doprowadzić do uruchomienia pierwszej ze skoczni w kompleksie w przygranicznym Harrachovie.

Na obiekcie K - 70, który obecnie jest największą czynną skocznią narciarską w Czechach od razu po uruchomieniu zapanował duży ruch. Obecnie dwa razy w tygodniu trenują tu zawodnicy wielu czeskich klubów m.in. ze: Ski Klub Harrachov, JKL Desná, LSK Lomnice, Ještěd Liberec, Dukla Liberec, BKL Machov, Dukla Frenštát, TJ Kozlovice, SKL Nové Město n.M., WSV Spitzkunnersdorf. Swoją formę w Harrachovie szlifują zawodnicy czeskiej kadry A w kombinacji norweskiej.

Cieszymy się, że skocznia K-70 w Harrachovie znowu funkcjonuje - mówi Stanislav Slavik z L.T.B.K. Harrachov. - To największa działająca skocznia w Czechach. Zostało włożone dużo pracy w jej przygotowanie, dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że służy treningom. Każdego dnia trenują u nas różne kluby. To pokazuje, że wykonaliśmy dobrą pracę, ale nie spoczywamy na laurach,

Na uruchomienie czeka kolejna skocznia K - 40, która byłaby wykorzystywana przez skoczków mniej zaawansowanych. Niestety w tym przypadku problemem jest brak śniegu. Prace na większych obiektach kompleksu, w tym skoczni K - 90 zostaną przeprowadzone po zakończeniu sezonu zimowego.

Twoja reakcja na artykuł?

39
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
3
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group