Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7962
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sklepy z dopalaczami pod lupą skarbówki

Czwartek, 8 stycznia 2009, 11:29
Aktualizacja: Piątek, 9 stycznia 2009, 7:48
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Sklepy z dopalaczami pod lupą skarbówki
Sklep przy ul. Kopernika jest "na wypowiedzeniu" i niebawem zniknie z tej części miasta, ale i tu wczoraj zapukali urzędnicy kontroli skarbowej.
Fot. TEJO
Placówki handlujące „legalnymi” środkami odurzającymi trafiły pod lupę urzędników skarbowych. Wczoraj – w ramach ogólnopolskiej akcji – odbyła się kontrola punktu przy ulicy Kopernika. Naczelnik jeleniogóskiego US nie chce jeszcze mówić o rezultatach. Sprawa jest w toku, a wyniki poznamy z końcem stycznia.

Kontrola sklepów z substancjami psychoaktywnymi, które mogą działać podobnie do narkotyków to akcja ogólnopolska, o której poinformowało Ministerstwo Finansów.

Sprawdzanie rozpoczęto we wszystkich sklepach stacjonarnych działających pod szyldem dopalacze.com. Nie upiekło się także jeleniogórskim sprzedawcom, do których skarbówka zapukała wczoraj.
– Jest jeszcze za wcześnie by mówić o jakichkolwiek wynikach kontroli, bo postępowanie jest w toku, więc stanowi tajemnicę skarbową – powiedział nam Jan Krzyżak, naczelnik Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze.

W ogólnopolskich mediach rzecznik Ministerstwa Finansów informuje, że pierwszym etapem działania będzie sprawdzenie przez kontrolerów skarbowych i celników legalności pochodzenia sprzedawanych towarów, prawidłowości wypełniania zobowiązań podatkowych w zakresie podatku dochodowego i VAT, a także zgodności postępowania z ustawą o cenach. W dalszej kolejności kontrola skarbowa będzie zajmować się sprzedażą prowadzoną przez internet. Sprawdzanie ma potrwać do końca stycznia tego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group