Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7197
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sklepy otwarte w kratkę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 2 stycznia 2008, 7:38
Aktualizacja: 7:39
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Będą problemy ze zrobieniem zakupów w pierwszą tego roku środę. Większość sklepów będzie zamknięta. Powód? Inwentaryzacje.

Handlowcy muszą się rozliczyć z fiskusem za ubiegły rok. A że procedura jest skomplikowana, na dokonanie formalności potrzebują kilku godzin. Dlatego klienci wielu sklepów pocałują klamkę.

Część placówek handlowych była z tego powodu zamknięta już w sylwestra. Pozostałe będą nieczynne w środę. Nieformalne ograniczenie nie dotyczy dużych pawilonów i sklepów spożywczych. Kartka z napisem „inwentaryzacja” zawiśnie głównie na drzwiach do sklepów przemysłowych, z ubraniami i butami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

ciotkaz 2-01-2008 10:53
Nie do pomyślenia jak tutaj traktuje się klientów!W przed Sylwestrowe popołudnie na drodze z Karpacza żadna z restauracji hotelowych nie chciała nas obsłużyć na obiad - zamknięte imprezy! Zamknięte sklepy - inwentaryzacje robią na zachodzie w nocy, bo zamknięty sklep to stracony dochód! Fiskalny rok to niekoniecznie koniec roku kalendarzowego. Moj kalendarz ma już kilka notatek, abym pamiętała ze czerstwy chleb je się w święta,musisz zjeść obiad na Sylwestra w mniej eleganckiej restauracji, mięsa nie kupisz zaraz po nowym roku i inne absurdalne zapiski! ... Co kraj to obyczaj? A postanowiłam być w tym roku bardziej tolerancyjna...
~ziom 2-01-2008 13:42
to sobei ciotka stan w sylwestra za kasa, dowiez towar na nowy rok i zobacz jak t oz drugiej strony wyglada, a nie tylko na obiadki jezdzic na gotowe i jeszcze narzekac ze tu nei czynne a tam nei chcieli wpuscic kazdy chce zyc
~boban 2-01-2008 15:22
ciotkaz, chleba czerstwego nie lubisz? zęby zgubisz, to polubisz.
~myslenie nie boli 3-01-2008 0:38
......sklepy otwarte w kratke , a pies podnosi noge jak sika ?%$@*&^$%......BRAWO
ciotkaz 3-01-2008 9:49
Dlaczego tyle złości? Podstawowe usługi muszą być dostępne 365/7 . Koszmar dla podróżnych i zapominalskich - stacje benzynowe zamknięte, nie można nic kupić, tylko zjechać do rowu i poczekać na 3 stycznia! Właściciel sklepu powinien decydować czy opłaca się otworzyć w święta a nie urzędnicy. Inni ( lekarze,straż pożarna, Pan TEJO) pracują w święta, sprzedawcy i dostawa są w tej samej kategorii - POTRZEBNI.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group