Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7988
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Składanie „Jeleniosfery”

Czwartek, 12 sierpnia 2010, 16:09
Aktualizacja: Piątek, 13 sierpnia 2010, 13:32
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Składanie „Jeleniosfery”
Fot. TEJO
Dziewięć etiud złoży się na widowisko warsztatowe „Jeleniosfera”, nad którym praca dziś weszła w finałową fazę warsztatów „Lato w teatrze” w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Premiera – pojutrze.

Warsztatowicze mają już kostiumy: panowie – czarne kimona, a panie – suknie w takim samym kolorze. Wkrótce na scenie zostanie zbudowana scenografia, wśród której już jutro uczestnicy LWT przeprowadzą kolejne próby.

Dziś wreszcie wszyscy mieli okazję, aby zobaczyć to, co udało się dokonać koleżankom i kolegom z grup pracujących przez minione dni osobno. Młodzi ludzie pokazali swoje etiudy już dopracowane, w całości. Łukasz Duda, wraz z współprowadzącymi (Katarzyna Janekowicz i Jan Kochanowski), zdecydował o kolejności poszczególnych epizodów. „Jeleniosfera” będzie zróżnicowana w tempie.

Sceny mówione oddzielone będą sekwencjami, w których największy nacisk stawia się na ruch. Ciekawie zapowiadają się w tym choreograficzne układy, nad którymi pracowała z dziewczętami Katarzyna Janekowicz. Jedna ze scen to bardzo nietypowy chór, który – w akompaniamencie zrytmizowanej muzyki – wykona melorecytację „industrialnego” tekstu o mechanizmach działania człowieka.

Urozmaiceniem dzisiejszej próby była wizyta Macieja Bartkiewicza, reportera telewizji Karkonosze Play, który kręcił materiał z warsztatów i pytał uczestników o wrażenia. Negatywnych opinii nie było. Zapytani o to, czym jest "Jeleniosfera", warsztatowicze odpowiadali, że interpretacja tej sztuki zależy od samych widzów, a spektakl nikomu nie narzuca żadnych treści.

Młodzież cieszy się z „Lata w teatrze” i traktuje całą imprezę jak świetną zabawę na poważnie. Wielu z adeptów sceny teatralnego bakcyla już łyknęło. Zapowiada się, że ten sceniczny pierwszy raz dla pozostałych, nie będzie razem ostatnim.

Przypomnijmy: premiera „Jeleniosfery” 14 sierpnia o godz. 19 w JCK przy ulicy Bankowej. Drugi pokaz nazajutrz (niedziela) o tej samej porze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group