Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1948
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Skazany chce odszkodowania za ciasnotę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 23 listopada 2007, 8:12
Aktualizacja: 12:48
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
150 tysięcy złotych zadowoli przestępcę, który uskarża się na złe traktowanie w miejscu odosobnienia. Narzeka na ciasnotę i więzienną służbę zdrowia. Dyrektor aresztu podkreśla, że więźniowie mają lepsze warunki niż ubogie rodziny na wolności.

Pisze o tym piątkowa Polska Gazeta Wrocławska. Protestujący mężczyzna siedzi w jeleniogórskim areszcie śledczym za handel narkotykami. Wcześniej „zwiedził” już cele we Wrocławiu i w Kłodzku. Z wymiarem sprawiedliwości walczy od trzech lat.

Chce 150 tysięcy jako rekompensatę za warunki pobytu w zakładach karnych, zwłaszcza w więziennej służbie zdrowia. Ta – w opinii aresztanta – spowodowała trwały uszczerbek na jego zdrowiu. Po złamaniu nogi leczono go w więzieniu w fatalnych warunkach, co spowodowało, że kość zrosła się źle.

Mężczyzna dwa razy przegrał sprawę w sądzie, ale ten najwyższej instancji skierował sprawę do powtórnego rozpatrzenia pod kątem naruszenia dóbr osobistych więźnia. Są one chronione przez Europejską Konwencję Praw Człowieka, podpisaną przez Polskę.

Wyrok zapadnie 6 grudnia i nie jest wykluczone, że więzień wygra. A to może otworzyć lawinę pozwów osadzonych ludzi, którzy skarżą się na ciasnotę w celach. A jest ciasno, bo istnieje za mało więzień.

W jeleniogórskim areszcie – jak pisze PGR – również nie są spełniane normy dotyczące powierzchni przysługującej jednemu więźniowi. To trzy metry kwadratowe. Za to osadzeni mają telewizję satelitarną z 60 kanałami, dwie siłownie, bibliotekę i radiowęzeł. Stawka żywieniowa jest wyższa niż w szpitalach i wynosi 6 zł 50 groszy dziennie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~demokrata 23-11-2007 8:29
Żyjemy w demokratycznym państwie i każdy obywatel może domagać się przed niezawisłymi sądami sprawiedliwego procesu. Wyższa instancja oceni czy więzień miał racje.
~do demokrata 23-11-2007 9:19
powinno się skończyć z bezsensownymi procesami, taki f...r powinien dziękować że mu na łeb nie pada i ma żarcie za darmo bo powinien zarabiać na to ca ma w areszcie ciężką pracą w kamieniołomach. Wtedy odechciałoby się wielu cwaniaczkom siedzenia i powtórnego powrotu za kraty.a jak taki dsemokrata z ciebie to weź go sobie do domu i udostępnij jeden zpokoi może wtedy cymbał będzie zadowolony.
joten52 23-11-2007 9:23
Nasze prawo, a szczególnie jego meandry i możliwości interpretowania sa przedziwne. Ostatnio miałem lokazję zapoznać się z przypadkiem, kiedy prawomocny od wielu lat wyrok sądowy o egzekucji należności jest nierealizowany, bo komornik "nie jest w stanie ustalić danych dłużnika". Zna jego adres, jest poinformowany o miejscu pracy, stanie majatkowym, słowem wie wszystko by wejść i powiedzieć: Dzień dobry, na poczet nalezności sądowych zabezpieczam to, to i tamto. Tymczasem co? Ano po kilku latach przysłano wierzycielowi papier o nazwie Wniosek o wszczęcie egzekucji (PO RAZ PIERWSZY OD LAT TAKIE COŚ DOSTAŁ), w którym ma między innymi podaćI... PESEL, REGON, NIP I DATĘ URODZENIA dłużnika. A więc informacje oibjęte ochroną danych osobowych. Komornik wyobraza sob\e, że wierzyciel pójdzie, zapuka do nienawidzącego go (ze zrozumiałych powodów) dłużnika i grzecznie poprosi o dane osobowe dla złożenia idiotycznego wniosku. Doprawdy: Choroba systemu, który takie przepisy sankcjonuje i postawa urzednika którego trudno posadzić w tej sytuacji o myślenie, potrafią powalić nawet ustrój, w którym rządziłby Papież. (jako alternatywa dla wszelakiej maści opcji).
~mmbox 23-11-2007 9:56
I przeprośmy jeszcze Niemców za drugą wojnę.......paranoja
~sc 23-11-2007 10:03
na harem :)
~Fatalistka 23-11-2007 10:17
A dobrze to płaćmy jeszcze większe podatki i zafundujmy wszystkim kryminalistą jackuzzi w celi i najlepiej jeszcze łóżka wodne. Przecież to paranoja. Wielodzietne uczciwe rodziny cisną się w jednym pokoju, a takiemu źle. Tak kamieniołomy to dobre rozwiązanie.
~???????????? 23-11-2007 10:26
zalosne to jest, nie dosc ze wiezniowie juz maja lepiej niz ubodzy ludzie to jeszcze odszkodowania sobie zycza.smiac sie chce...............................................
~Znawca 23-11-2007 10:37
I ma rację. Skoro ustalono pewne normy to należy ich przestrzegać nawet wobec więźniów. Jak więzienie ma resocjalizować społeczeństwo jeśli tam też się nie przestrzega prawa? Problem tkwi w odpowiednim określeniu warunków w prawie, trzeba je dostosować do realiów.
~M.E 23-11-2007 12:04
Popieram opinie Fatalistki.mogl nie naruszac praw i nie wpiepszac sie w kryminal!kto kazal mu tam trafic?na wlasne zyczenie tam jest!!!!niech sie cieszy ze ma co jesc i cieplo w tylek.nie ktorzy ludzie nie maja gdzie mieszkac juz nie wspomne o braku jedzenia.moim zdaniem to jakis idiota.A zamknac takiego w ciemnej ciasnej piwnicy bez jedzenia i picia!!!!!!!!nauczy e moze czegos!!
~zorientowany naprawdę 23-11-2007 12:33
Ty znawca!Ty jesteś taki znawca jak on mówi płynnie!!!To kawał mendy!A Ty się zastanów co piszesz...O jakich realiach Ty piszesz???Powiedz to głodującym rodzinom dzieciom...Wiesz ile kosztuje jedzenie i np. TV kablowa?Chciałbym Ci to wytłumaczyć sam na sam...Oj!Bolałoby!!!!!!
henijo 23-11-2007 19:26
A CZY DOSTAŁ TAM SiĘ PRZEZ PRZYPADEK? Chyba ponosi właśnie konsekwencje swojego postępowania?????????Więc m...a w kubeł i do roboty!Dlaczego to my mamy go jeszcze utrzymywać?
~laik 23-11-2007 20:07
Skoro Polska jest państwem prawa, to należy szanować również prawa więźniw. Zostali oni skazani prawomocnymi wyrokami na izolację, której warunki zostały okreslone przepisami prawa. Dodatkowe dolegliwości nie zostały określone przez prawo (kara nie istnieje w kk) dlatego nie można jej wykonywać, a skoro stosuje się dodatkowe dolegliwości na które nie skazał sąd należy się odszkodowanie.
~realista 23-11-2007 22:12
Ciekawe ilu ludziom sprzedał śmierć?..to mogły być nasze dzieci.Szkoda,że problem za co siedzi zszedł na plan drugi.Panu niewygodnie w celi i jest halo zrobiło się z tego powodu.A może zagłębiając się w działanie prawa itd. ucieka przed własnym sumieniem,bo przecież sprzedawał śmierć innym ..
~fert 24-11-2007 20:07
Proponuję mu odsiadkę w więzieniu w Białorusi lub Rosji tam narzekałby, że w zupie z brukwi jest za dużo robaków z którymi musi dzielić celę-klatkę!!!
~CZUPUREK 13-05-2011 17:47
Wiezienie to nie senatorium w koncu nie siedza za niewinnosc i zeczywiscie dziub w kubel bo siedza za nasze pieniadze

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group