Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2665
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Skate park nadal w remoncie. Kiedy otwarcie?

Poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 7:30
Aktualizacja: 7:31
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Skate park nadal w remoncie. Kiedy otwarcie?
Fot. Angelika Grzywacz-Dudek
Takie pytanie zadali nam użytkownicy cieplickiego skate parku przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze. Jego remont miał bowiem potrwać około dwóch tygodni. – Mieliśmy wymienić tylko uszkodzone płyty, ale kiedy rozebraliśmy obiekt, okazało się, że niezbędna jest wymiana drewnianych konstrukcji oraz wszystkich płyt, stąd opóźnienia w oddaniu go do użytku – wyjaśnia Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu.

Jak już pisaliśmy, prace rozpoczęły się z końcem czerwca br. wraz z dostawą płyt, które miały zastąpić spróchniałe i podziurawione nawierzchnie drewnianych elementów.

- Kiedy jednak nasi pracownicy rozebrali poszczególne elementy skate parku, okazało się, że nie były one zaimpregnowane i zupełnie spróchniały – wyjaśnia Ireneusz Taraszkiewicz. – Rozsypywały się one w rękach, dlatego podjęliśmy więc decyzję o ich wymianie na nowe oraz zaimpregnowanie całości, by na dłużej posłużyła młodym pasjonatom. Ponadto wymieniamy wszystkie płyty, a nie tylko – jak planowaliśmy – ich część. Dlatego tyle to trwa. Niestety poprzedni obiekt był stworzony do użytkowania go w hali, a nie pod gołym niebem. Teraz dostosowujemy ten obiekt do warunków zewnętrznych – dodaje dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze.

Początkowo szacowano, że koszt remontu skate parku zamknie się w kwocie trzech tysięcy złotych. Obecnie wiadomo, że będzie to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dokładna cena będzie znana po zakończeniu prac. – Bardzo liczymy na to, że pogoda pozwoli nam zakończyć remont skate parku do połowy tego tygodnia (3.08). Zależy mi, by młodzież mogła jak najszybciej korzystać z obiektu bo są wakacje, ale z drugiej strony chcemy ten remont wykonać solidnie – dodaje I. Taraszkiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group