Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9142
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Siostry Łotry" w Otwartej Papierni

Poniedziałek, 25 marca 2019, 13:04
Aktualizacja: Wtorek, 26 marca 2019, 8:29
Autor: Otwarta Papiernia
Jelenia Góra: "Siostry Łotry" w Otwartej Papierni
Fot. Organizator
Otwarta Papiernia rozpoczyna sezon wiosna/lato 2019 niezwykłym koncertem laureatów 3.miejsca pierwszej edycji programu "Start naGranie" w Trójce Polskim Radiu. „Siostry Łotry” już 30 marca w Jeleniej Górze.
Wdaje mi się, że możecie bardzo poważnie zamieszać na tej scenie muzycznej w naszym kraju. (…) Jesteście tak niemodni, że aż tworzycie własną modę! Hirek Wrona (Trójka)

Zapytani dlaczego to, co tworzą określili mianem „piosenki humanistycznej” odpowiedzieli, że to takie od człowieka dla człowieka. Siostry Łotry w sposób lekki, często żartobliwy poruszają tematy, które aż proszą się o komentarz. Tematy nie zawsze miłe, nie zawsze łatwe. A jednak robią to w sposób tak wdzięczny, że chce się przy tym tańczyć. Ten osobliwy twór wykonujący zadziorne piosenki w języku polskim trudno zakwalifikować do jednego gatunku muzycznego. W ich muzyce słychać wpływ jazzu, klasyki, piosenki aktorskiej, folku… Znajdziemy też śladowe ilości rocka, hip-hopu, czy punka. Ich instrumentarium wzbudza wiele emocji. Oprócz swoich podstawowych instrumentów, tj. wibrafonu, kontrabasu, basu, perkusji, wykorzystują elektronikę – mooga i microkorga, a także piłę, flet i wiolonczelę.

Zespół liczy cztery osoby: dwie kobiety – siostry Marię i Julię Kępisty oraz dwóch łotrów – Karola Gadzało i Marcina Wippicha. Każdy z nich ma spore doświadczenie muzyczne. Jako Siostry Łotry zagrali m.in. na festiwalach: „Flugery” we Lwowie, „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym oraz „TU” w Tucznie. Laureaci III miejsca w talent show "Start naGranie" organizowanym przez Trójkę Polskie Radio. Z ważniejszych osiągnięć wyróżniają również Nagrodę Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, przyznaną z rąk Katarzyny Nosowskiej podczas Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie 2017, a także: wyróżnienie i tytuł laureata na Festiwalu „Fama” w Świnoujściu, III miejsce Na Festiwalu Twórczości „Korowód” w Krakowie.

Koncert: 30 marca 2019 (sobota), godz.: 19:00
Bilety: 30 zł, dostępne: Otwarta Papiernia, Kilińskiego 11 - pn-pt 16.00 - 18.00, a także godzinę przed koncertem
Informacje: otwartapapiernia@gmail.com, tel.: 606 627 630

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group