Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7836
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Siódemka” pełna talentów

Sobota, 19 kwietnia 2008, 8:36
Aktualizacja: 8:38
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: „Siódemka” pełna talentów
Fot. Angela
Ponad siedemdziesięciu uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze odebrało dyplomy i nagrody im. Adama Mickiewicza „Talent 2007”.

Upominki wręczono za aktywny udział lub szczególne osiągnięcia w ośmiu kategoriach: matematyka, teatr, sport, poezja, plastyka, recytacja wierszy, przyroda i muzyka.

– Są to nagrody za rozwijanie własnych zainteresowań i pogłębianie wiedzy z danego zakresu, który często znacznie wykracza poza program nauczania – mówi Piotr Grosman, lider wspierania uzdolnień i zainteresowań i pomysłodawca imprezy. Chcemy pokazać naszym uczniom i ich rodzicom, że warto jest rozwijać swoje zdolności.

Uroczystość uświetniły prezentacje wokalne, recytatorskie oraz sceniczne w wykonaniu zespołu „Radosna Siódemka”, który wystąpił w ubiegłym roku w dolnośląskim festiwalu twórczości oraz imprezach skierowanych do mieszkańców miasta.

Wiersze kilku szczególnie uzdolnionych literacko młodych laureatów czytała Lidia Lisowicz, aktorka Teatru Jeleniogórskiego Sceny Animacji im. C.K. Norwida. Nagrody w imieniu kapituły wręczali m.in. Alina Obidniak, wieloletni dyrektor TJ, Renata Jabłońska, sekretarz Ligi Ochrony Przyrody, Renata Kryńska, nauczyciel wiedzy o kulturze z LO im. Norwida i Aneta Sikora-Firszt, historyk sztuki.

Nagrodzeni mają na swoim koncie liczne sukcesy w wojewódzkich konkursach przedmiotowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Oto niektóre sukcesy szkoły i osiągnięcia uczniów: Asia Bączyk – Nagroda Główna w VII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Wielcy znani i nieznani" – „Toulouse-Lautrec - kronikarz Belle Époque” w Rybniku, Oliwia Belta – Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży na projekt witraża „Krakowskie witraże nawiązujące do tradycji przedlokacyjnej i lokacyjnej miasta” w Krakowie, Krzysztof Bosek - II miejsce w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Portret" w Warszawie, Piotr Skoczke – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pod hasłem „Anioły” w Białymstoku, Martyna Machnik - wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Bohaterowie książek Haliny Rudnickiej” w Mławie, Rafał Szafrański – I miejsce w XI Pucharze Karkonoszy w Biegach na Orientację, Basia Kaczorowska – Nagroda Główna w piątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Świat przyjazny dziecku” – pt. "Mój przyjaciel" Komitetu Praw Ochrony Praw Dziecka w Warszawie, Dawid Kwasowski – II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Zwierzęta pluszowe – nasi przyjaciele" w Sopocie, Ewa Olczak – I miejsce w V edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Jesiennej pt. „Poeci o jesieni” oraz I miejsce w eliminacjach miejskich konkursu recytatorskiego dla szkół podstawowych, Angelika Kujawa, Damian Olczak i Joanna Śliwińska – I miejsce drużynowo w strzelaniu sportowym grupy powszechnej uczniów w konkurencji ps-20 szkoły podstawowe, Wiktoria Romanowska – wyróżnienie w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pt. „Przyroda Moja Miłość” w Kielcach.
Nagrodzonym gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group