Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9089
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Siódemka dla Niepodległej

Niedziela, 11 listopada 2018, 8:55
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 listopada 2018, 6:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Siódemka dla Niepodległej
Fot. Przemek Kaczałko
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 7 w Jeleniej Górze dołączyli do obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość, podczas której zaprezentowano poszczególne momenty z historii kraju była dziełem klasy 4B pod kierunkiem wychowawczyni – Bogusławy Kapelarz.
Święto Niepodległości dla nas, Polaków - jest bardzo ważne i staramy się je uczcić w należyty sposób - podkreśliła Elżbieta Rybak, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 7.
100 lat temu spełniło się marzenie Polaków i powinniśmy hołubić tę niepodległość przez cały czas. Pielęgnujmy naszą tożsamość właśnie przez takie imprezy - dodała Anna Bałkowska, radna Rady Miejskiej Jeleniej Góry, która wraz z zastępcą prezydenta miasta podziwiała młodych jeleniogórzan w placówce przy ul. Sudeckiej.

Jak zaznaczył Piotr Paczóski - w budynku, w którym mieści się obecnie SP 7 (a kiedyś to była SP 14) zaszczepiono mu miłość do historii.

To tutaj dowiedziałem się co to jest rok 1918, co to jest Odzyskanie Niepodległości, szacunek dla historii i dla tych, którzy odzyskali dla nas wolność - podkreślił zastępca prezydenta.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, po czym uczniowie klasy czwartej zaprezentowali najważniejsze momenty z historii kraju.

Twoja reakcja na artykuł?

9
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group