Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 4093
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Siłownia dla dzieci

Sobota, 2 czerwca 2018, 8:40
Aktualizacja: Niedziela, 3 czerwca 2018, 8:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Siłownia dla dzieci
Fot. Przemek Kaczałko
Zdaniem zarządców Wspólnoty Mieszkaniowej Wolności 299 może to być pierwsza w Polsce siłownia pod chmurką dedykowana dzieciom. Wczoraj (1.06) symbolicznie – w Dniu Dziecka – otwarto plac z urządzeniami do ćwiczeń dla osób w przedziale wiekowym 4–14 lat.

Jak podkreślił Józef Pawłowski, prezes wspólnoty – urządzenia uzyskały certyfikat w Polsce dopiero 22 maja 2018 roku, stąd najprawdopodobniej w Jeleniej Górze jest to pierwszy taki plac zabaw. W otwarciu atrakcji dla młodych mieszkańców bloku uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, którym pomysł się spodobał i być może podobne urządzenia pojawią się na miejskich placach zabaw.

Wspólnota od pewnego czasu inwestuje w teren przy swoim bloku. Został on ogrodzony, znalazły się tam ławeczki, wiata, grill, jest wiele nasadzeń upiększających teren, a także urządzenia do ćwiczeń od 14. roku życia, z których najmłodsi nie mogli korzystać.

- Dzieci czuły się pokrzywdzone, więc dzisiaj otwieramy placyk z czterema urządzeniami dla nich – powiedział Józef Pawłowski.

Inwestycja o wartości ok. 9 tysięcy złotych została pokryta w całości z funduszu remontowego wspólnoty. Wśród mieszkańców budynku jest aktualnie 11 dzieci w wieku, do którego przystosowane są urządzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group