Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 5600
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Silni sprawni inaczej

Wtorek, 30 maja 2006, 0:00
Autor: rylit
Jelenia Góra: Silni sprawni inaczej
Fot. rylit
Piąty Dolnośląski Integracyjny Plener Artystyczny pod hasłem „Tworzę, Więc Jestem” miał miejsce w poniedziałek w salach Muzeum Karkonoskiego.

Organizatorem pleneru wspólnie z MK w Jeleniej Górze są Warsztaty Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Jeleniej Górze ul. Waryńskiego 14.

Muzeum Karkonoskie gościło 40 uczestników niepełnosprawnych intelektualnie z Dolnego Śląska i z zaprzyjaźnionego Zittau.
Pomysłodawcy imprezy pragną wyrównania szans osób z upośledzeniem umysłowym, tak, aby każdy niepełnosprawny był traktowany na równi z innymi ludźmi.

Warsztaty otworzyli Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Karkonoskiego, szefowa placówki w Szklarskiej Porębie Bożena Danielska oraz Danuta Żmijewska, kierowniczka Wartsztatów Terapii Zajęciowej w Jeleniej Górze.

Uczestnikom pomagali pracownicy tych jednostek oraz kilkudziesięciu wolontariuszy z Kolegium Karkonoskiego, głównie studentów pedagogiki opiekuńczej. Wszyscy czuwali nad sprawnym przeprowadzeniem warsztatów. Praktycznie każdy z uczestników miał jednego opiekuna.

Plonem warsztatów jest kilkadziesiąt prac artystycznych z dziedziny malarstwa, rysunku, wycinanek, rzeźby w glinie, wyklejanek. Najlepsze dzieła otrzymały wyróżnienia jurorów, ale praktyką warsztatów jest, że nie ma tam przegranych. Wszystkie prace będzie można obejrzeć na wystawie poplenerowej.

Godnym pochwały jest fakt dużego zaangażowania wszystkich osób pracujących przy organizowaniu warsztatów w realizacji hasła ”Godność Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group