Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7158
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Silesia Sonans po raz siedemnasty

Sobota, 30 sierpnia 2014, 8:15
Aktualizacja: Niedziela, 31 sierpnia 2014, 8:16
Autor: Manu
Jelenia Góra: Silesia Sonans po raz siedemnasty
Fot. Organizator
W poniedziałek (1 września) o godz. 19.30 w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze rozpoczyna się siedemnasta edycja Festiwalu Silesia Sonans 2014. Koncert inauguracyjny w wykonaniu chóru Górecki Chamber Choir poprowadzi Włodzimierz Siedlik, pełniący funkcję dyrektora artystycznego całego przedsięwzięcia.

Górecki Chamber Choir to chór stworzony z krakowskich śpiewaków. Specjalnie na potrzebę światowej premiery “Z pieśni kościelnych” Henryka Mikołaja Góreckiego został założony przez Stowarzyszenie Passionart i Włodzimierza Siedlika. Do współpracy zaproszono znakomitych śpiewaków, na co dzień związanych z najlepszymi krakowskimi chórami. Artyści zostali dobrani pod względem predyspozycji głosowych i interpretacyjnych do specyfiki muzyki chóralnej Mistrza Góreckiego.

We wtorek (2 września) o godz. 19.30 w koncercie pt. “Spielfreude” Johanna Sebastiana Bacha wystąpi sopranistka Anna Patrys. Jeleniogórzanka z urodzenia i zamieszkania, zjawiskowa muzycznie, technicznie i artystycznie śpiewaczka, która wciąż niezmiennie zachwyca swym pięknym sopranem.

W środę (3 września) o godz. 19.30 będzie można posłuchać septet wirtuoza akordeonu i bandoneonu Wiesława Prządki z koncertem “Od Bacha do Piazzoli”.

W czwartek (4 września) o godz. 19.30 rozbrzmiewać będzie muzyka baroku na organach w wykonaniu Marka Frąca i wrocławskiego chóru Cantus Animae pod dyrekcją Marty Kierskiej–Witczak.

W piątek (5 września) o godz. 19.30 zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Tomasza Bugaja. Wystąpią soliści: Tomasz Strahl (wiolonczela) i Szymon Krzeszowiec (skrzypce). W programie utwory Jana Adama Maklakiewicza, Macieja Małeckiego, Mieczysława Karłowicza i Andrzeja Panufnika.

W sobotę (6 września) o godz. 19.30 koncert pt. “Vratislavii Cantans” poprowadzi Giovani Antonioni. Wystąpią: Il Giardino Armonico z Włoch, Zespół Muzyki Dawnej i chór Bayerichen Rundfunks z Niemiec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group